Lídři koalice v úřadu vlády jednali o sporných bodech daňové reformy. Tu má ve středu schvalovat sněmovna. Vládní Věci veřejné se dosud se svými koaličními partnery nedohodly například na zachování daňového zvýhodnění stravenek. Vládní strany se přely také o některé další body v zákoně o jednom inkasním místě, ke kterému jsou úpravy v daních připojeny.

"Důvodem pro odklad daňové reformy je občanský zákoník, který začne platit od roku 2014," řekl ministr financí Miroslav Kalousek. Místopředseda TOP 09 také připustil, že stravenkám za dva roky definitivně odzvoní. "Jsem přístupný debatě o systémové podpoře stravování zaměstnanců, ale ne diskusi o stravenkách," uvedl Kalousek.

Lídři TOP 09 a VV při příchodu novinářům řekli, že schůzka má sladit postoje stran před hlasováním o daňové reformě. Případ ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) podle nich nebyl tématem schůzky a jeho řešení nechají na premiéru Petru Nečasovi (ODS). Ten se s Kocourkem znovu sejde ve středu ve sněmovně.

Předseda VV Radek John zopakoval, že by se K9 měla zabývat i jeho výzvou, aby se ministerstva průmyslu a financí pokusila získat 12 miliard korun, které jsou zablokované na švýcarských účtech kvůli vyšetřování kauzy možných podvodů při privatizaci Mostecké uhelné společnosti (MUS).