Téměř dva miliony korun dal miliardář Andrej Babiš za inzerci v novinách, v níž oznamuje vznik nového politického hnutí ANO 2011 (Akce nespokojených občanů). „Stálo mě to 1,8 milionu korun,“ sdělil týdeníku Ekonom.

Inzeráty se v pátek objevily mimo jiné v denících Mladá fronta Dnes, Sport, Aha, Blesk, v regionálních denících a  na řadě internetových serverů.

Příprava na politickou stranu?

Babišovo hnutí,  které si klade za cíl „vytvořit spravedlivější společnost, funkční a právní stát“ s důrazem na boj s korupcí, už podpořila řada význačných podnikatelů a manažerů.

logo kostka webMimo jiné Jiří Šimáně (Unimex), Radim Passer (Passerinvest), Jannis Samaras (Kofola), Oldřich Šlemr (Česká gumárenská), Martin Blaškovič (HTC Holding), Pavel Juříček (Brano) či Magdalena Souček (Ernst & Young) - tito podnikatelé jsou uvedeni na seznamu podporovatelů na internetových stránkách hnutí.

Babiš nevylučuje, že by se hnutí mohlo časem transformovat v novou politickou stranu, která se zúčastní parlamentních voleb v roce 2014.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.