Od 1. listopadu začnou v Novém Boru opět hlídkovat policejní těžkooděnci. Vedení města se na tom v pondělí dohodlo s policií. Radnice bude chtít s místními Romy také více komunikovat a klást důraz na prevenci.

V posledních dnech se ve městě odehrály dva útoky mladých Romů na místní mládež. Ve čtvrtek v podvečer napadla skupina mladou dvojici v parku u novoborského kina. V noci na neděli byl napaden další dvacetiletý mladík. Všichni skončili v nemocnici. Útočníky zatím policie nedopadla.

Starosta Nových Borů Jaromír Dvořák se domnívá, že situace v Novém Boru se od jiných míst v republice nijak dramaticky neliší. Podle vedení města je nutná prevence a větší komunikace s místními Romy. "Navrhl jsem romské komunitě, že bych se rád setkal i s romskou mládeží," řekl starosta.

Ve městě po nedávném mačetovém útoku v místním baru působí i romské hlídky. Podle starosty se i přes aktuální útoky osvědčily. "V některých věcech, jako jsou například zameškané hodiny, úklid nebo drobná obtěžující kriminalita, se nám snaží maximálně vyjít vstříc," uvedl starosta.

Kohout opět protestoval proti Romům. Místní ho vypískali - čtěte ZDE

Do Kanady přilétá denně 50 romských imigrantů žádat o azyl. Úřady si neví rady - čtěte ZDE

S vedením města se setkali zástupci místního česko-romského sdružení. Rom Štefan Gorol při odchodu řekl, že se dohodli například na přesnějších podmínkách, kde a kdy budou hlídky působit. Poslední dva útoky se snažil bagatelizovat. Prvního z nich se skutečně dva romští mladíci dopustili. V případě druhého útoku je to podle Gorola sporné.

Na situaci v Novém Boru reagovali i zástupci Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Její místopředseda Jiří Štěpánek informoval, že DSSS v Novém Boru uvažuje o vytvoření domobrany a zvažuje konání protestního mítinku a pochodu. Jeden se už v Novém Boru před časem uskutečnil.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist