V Česku by se opět mohl znárodňovat majetek. Počítá s tím novela občanského zákoníku, kterou se budou příští týden zabývat poslanci ve sněmovně.

Návrh zákona stanovuje, že by státu mohla připadnout opuštěná nemovitost, o kterou se její vlastník dlouhodobě nestará a nechá ji chátrat. Pojem opuštěná budova si přitom inovovaný zákoník vykládá tak, že jde o stavení, o které se nikdo nestará deset let.

Na jeden z obřího množství tří tisíc paragrafů, které návrh nového občanského zákoníku obsahuje, upozornila ve svém pondělním vydání Mladá fronta Dnes.   

Pokud poslanci občanský zákoník i s touto novelou schválí, půjde o průlomové rozhodnutí. Ruiny budov, o které nikdo nepečuje, trápí města a obce po celém Česku. Stát by tak získal velmi účinný nástroj, jak zachránit polorozpadlé, leckdy i historické cenné nemovitosti. Jejich novým vlastníkem by se po znárodnění stala příslušná obec.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.