Televize se musí vrátit k obsahu. Kvůli tomu si ji obyvatelé platí. To jsou slova režiséra a producenta Fera Feniče, který se po delším váhání rozhodl kandidovat na generálního ředitele České televize.

"Česká televize musí zůstat pro všechny, není jen pro elitní diváckou skupinu, to by byla cesta do pekel," řekl Fenič pro Hospodářské noviny, když měl krátce shrnout své představy o změnách ve veřejnoprávní televizi.

Na pozici šéfa ČT podle něj musí přijít někdo zvenku. I proto se rozhodl na poslední chvíli přihlásit do konkurzu. "Ke kandidatuře mě přiměl stav ČT a bezdnaděj při pohledu na různá jména, která se v médiích objevovala jako kandidáti," napsal ve čtvrtek na serveru IHNED.cz, kde byl hostem on-line rozhovoru.

Všechny otázky a odpovědi čtěte ZDE

V boji o křeslo nástupce nemocného Jiřího Janečka bude muset Fenič porazit jednatřicet soupeřů. A jsou mezi nimi i zvučná jména. Jen namátkou: Petr Dvořák, bývalý šéf komerční televize Nova, Roman Bradáč, ředitel zpravodajství České televize, nebo Hynek Chudárek, současný šéf hudební televizní stanice Óčko, který v minulém výběrovém řízení obsadil třetí příčku.

Letos šedesátiletý Fenič od roku 1993 pořádá přehlídku nezávislé filmové tvorby Febiofest, která je dnes jedním z nejznámějších českých filmových festivalů.

Zatím se mu však stále nepodařilo uskutečnit další záměr, rozjet dlouho plánovanou digitální televizi Febio, která by nabízela dokumenty, alternativní zábavu nebo pořady pro menšiny.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 20 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.