Zastavte kácení v nejcennějších zónách Šumavy, už je pozdě. Většina brouků kůrovce už stejně vylétla ze stromů ven, tudíž těžba už postrádá smysl.
To vzkazují ekologové a aktivisté, kteří už třetí týden blokují těžbu škůdcem napadených stromů v šumavském národním parku. Jejich názor potvrdil i bývalý lesník Správy národního parku Šumava Petr Ješátko.
„Udělal jsem stovky zkušebních vrtů do kůry stromů. Kůrovec už v komůrkách není, máme důkazy, že prokazatelně vylétl ven,“ tvrdí Ješátko, který sice nepatří k aktivistům, ale jako lesník situaci na Šumavě sleduje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












