Hasiči v pondělí večer zlikvidovali požár chátrající Petrovy boudy na hřebenech Krkonoš. Plameny, které zřejmě někdo úmyslně založil, unikátní památkově chráněnou budovu zcela zničily. Na dnešek plánované zahájení vyšetřování příčin vzniku požáru hasiči a policie zatím odložili. V úterý odpoledne to řekl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

"Z důvodu vysoké teploty na místě požáru byli vyšetřovatelé v úterý nuceni ohledání místa požáru odložit. Podrobné šetření na místě bude provedeno ihned poté, co podmínky policejním specialistům dovolí vstup na místo," řekl Ertner. Místo požáru nadále kontrolují hasiči. Mluvčí hradeckých hasičů Martina Žahourková uvedla, že s ohledem na velikost objektu může vyšetřování na místě požáru trvat i několik dní.

Petrova bouda, kterou tvořila trojice objektů, byla v posledních letech uzavřená, z celého komplexu se po požáru podařilo zachránit pouze část obvodových stěn a trafostanici. Hasiči k malému požáru na Petrově boudě vyjížděli už v druhé polovině července.

Jednatel společnosti Snowy Chalet, která objekt vlastní, Karel Janda v pondělí řekl, že objekt nebyl pojištěný a po majetkové stránce měl už nulovou hodnotu. "Jeho hodnota byla především historická, nyní musíme vymyslet nový plán, jak Petrovu boudu obnovit," řekl Janda.

Petrova bouda, která leží v nadmořské výšce 1288 metrů nad mořem, je od roku 2008 pro turisty uzavřená. Objekt v posledních letech poškodilo vlhko a vandalové. Podle některých odborníků stavbě hrozilo kvůli špatnému technickému stavu zřícení.