Slavík z Prahy už se na Moskvany usmívá z řady billboardů, vylepených po celé ruské metropoli. Prestižní Čajkovského sál s kapacitou 1500 křesel se pomalu vyprodává a na odbyt jdou i ty nejdražší vstupenky, za které milovníci hudby dají v přepočtu zhruba 3300 korun.

Zatímco Evu Urbanovou zatím pozvánky na ruskou scénu spíše míjely, Karel Gott je tu jako doma. Tentokrát se do Moskvy vrací po třech letech. Urbanová se na prkna moskevského koncertního svatostánku zasvěceného vážné hudbě postaví poprve v životě, Karel Gott tu jako první představitel populární hudby koncertoval už v roce 1974. Českou pěveckou dvojici bude doprovázet populární Kalinka, mužský sbor ze souboru vojsk ruského ministerstva vnitra.

Na programu jsou jak sólové party, tak několik duetů. Od Gotta uslyší ruské publikum několik písní ve své mateřštině. Spolu s Urbanovou nacvičil Mistr i jednu populární ruskou písničku. A operní diva čeká od svého partnera i nějaké to překvapení. Loni ji například zaskočil, když se k ní na společném koncertě přidal a zazpíval si jeden z hitů od kapely Queen.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se