Helena Vondráčková prohrává svůj boj s Českým rozhlasem. Rozhlasová rada odmítla její stížnost, že ji stanice Radiožurnál záměrně nezařazuje.

Vondráčková tvrdí, že její písně zlidověly a rozhlas o ně musí podle zákona pečovat jako o kulturní dědictví. O stížnosti zpěvačky informovaly jako první Hospodářské noviny.

Vondráčková ve své stížnosti zmínila i fakt, že kvůli nezařazování jejích písní dochází k ekonomickému poškozování její osoby.

Podle místopředsedy rady Tomáše Ratiborského k žádnému porušení zákona ani statutu Českého rozhlasu nedošlo. Ředitelka zpravodajských stanic Hana Hikelová doplnila, že ostatní stanice písně interpretky hrají a ustanovení o využívání archivních fondů se vztahuje na rozhlas jako celek, a nikoliv jen na Radiožurnál.

Helena Vondráčková - To tehdy padal déšť

Například v dubnu všechny stanice ČRo v souhrnu zařadily písně zpěvačky v 817 případech, což představuje 27 písní denně.

Helena Vondráčková - To tehdy padal déšť

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist