Soudu se nepodařilo prokázat, že vězeňský dozorce a bývalý poslanec KSČM Josef Vodruška skutečně před listopadem 1989 týral politického vězně.

Osvobozujícím rozsudkem ve čtvrtek dopoledne skončil soud v Liberci, který řešil případ Josefa Vondrušky, komunistického exposlance a bývalého bachaře ve věznici v Minkovicích.  Vondruška byl podezřelý, že na přelomu 80. let bil a týral politického vězně Jiřího Wolfa.

Wolf před soudem mimo jiné prohlásil, že Vondruška nebyl zdaleka jediný, kdo vězně mlátil, patřil podle něj však mezi ty brutálnější. "Běžně nás trestali bitím, vypínali nám topení, dávali poloviční porce. U soudu by měli skončit všichni dozorci z Minkovic, ale takový proces by trval deset patnáct let," řekl Wolf.

Bývalý zákonodárce Vondruška čelil obžalobě ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a případ soud řešil za značného zájmu veřejnosti už od loňského listopadu. Vondruška podezření u soudu opakovaně odmítal. Ve své závěrečné řeči upozornil na řadu rozporů a chyb ve svědeckých výpovědích některých bývalých vězňů z Minkovic.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.