Dubnové počasí bude skutečně aprílové. Aspoň takový výhled ukazuje dlouhodobá předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Duben nabídne slunečné dny, ale i déšť a přeháňky.

O nadcházejícím víkendu vystoupají podle ČHMÚ teploty mírně nad 20 stupňů. Po víkendu se ochladí o několik stupňů.
 
v první dubnové dekádě bude polojasno až oblačno. Při zvětšené oblačnosti se budou místy vyskytovat déšť nebo přeháňky. Přes den bude 13 až 19 stupňů, zpočátku měsíce přechodně kolem 21 stupňů Celsia. 

V druhé dubnové dekádě bude většinou polojasno. Déšť nebo přeháňky se budou vyskytovat nejprve ojediněle. Postupně budou přecházet ve stážky četnější. Noční teploty klesnou k 6 stupňům, ty nejnižší až k nule. Přes den se teploty budou pohybovat od 13 do 19 stupňů.

Poslední třetina měsíce, počínaje velikonočním zeleným čtvrtkem 21. dubna, bude převážně oblačná. Přechodně bude polojasno. Na většině území se bude vyskytovat občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty dosáhnou 13 až 19 stupňů, při zmenšené oblačnosti až 23 stupňů. Nejnižší noční teploty dosáhnou 8 až 2 st.C.

Přes začínající jaro některé lyžařské areály nabízejí dobré lyžařské podmínky a nižší ceny. Například v Orlických horách je sněhu dostatek, v Deštném i Říčkách sjezdovky stále pokrývá 30 až 70 centimetrů vysoká vrstva. Na Šumavě budou mít lyžaři o víkendu k dispozici už jen sjezdovku na Zadově.

V sobotu a neděli se ještě naposledy rozjedou vleky na železnorudském Špičáku. V Krušných horách pokračuje zimní sezona už jen na Klínovci, kde leží až 60 centimetrů technického sněhu. Tamní skiareál by mohl být v provozu i příští týden.