Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) poprvé připustil, že Česku hrozí pokuty za nedostavěné čistírny odpadních vod. Stát se Evropě zavázal, že do konce minulého roku bude odpadní vody čistit každá obec nad 2 tisíce obyvatel. Problémy jsou ale dosud ve 157 z nich a pokuty se mohou vyšplhat do desítek až stovek milionů.
"V tuto chvíli mohu říci, že nám sankce hrozí, ale vyčíslit jak velké a kdy na nás padnou, nelze specifikovat," říká ministr Chalupa. S unií jedná o tom, aby postihy byly co možná nejmenší.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










