Při čelní srážce dvou osobních aut na rychlostní silnici R46 u Prostějova zemřelo ve středu ráno šest lidí, z toho jedno dítě. Nehoda se stala poté, co jedno osobní auto přeletělo svodidla. Čtyři lidé zemřeli na místě, další dva se snažili záchranáři resuscitovat, nakonec jim však pomoci nedokázali, řekl ČTK náměstek krajské záchranné služby Jan Weinberg. Podle prostějovské policejní mluvčí jsou mezi mrtvými Češi, Němec a zřejmě rodina z Panamy.

Nehoda se stala zhruba 200 metrů od obchodního domu Kaufland směrem na Brno. Řidička, která jela od Brna na Olomouc, z dosud nezjištěných příčin vjela se svým BMW do protisměru, kde se čelně srazila s osobním vozidlem Škoda Felicie. "Všichni účastníci dopravní nehody zemřeli, šlo o pět dospělých a jedno dítě ve věku deset až 12 let," řekla ČTK mluvčí prostějovské policie Eva Čeplová.

Důvod, proč řidička osobního auta BMW přerazila svodidla a vjela do protisměru, zatím policisté neznají. "Zatím to vyšetřujeme, ale rozhodně to nebylo náledí," doplnila mluvčí. Dodala, že řidička vozidla BMW byla Češka, její spolujezdec Němec. Druhé auto řídil Čech, vezl muže, ženu a dítě z Panamy, šlo zřejmě o rodinu.

MapaÚčastníky nehody museli ze zdemolovaných aut vyprostit hasiči. Na místě zasahoval také vrtulník, do nemocnice však bohužel již neměl koho přepravit. Po nehodě se v obou směrech tvořily kolony aut. Silnice byla ještě dopoledne otevřena.

Tragická nehoda se v této části rychlostní komunikace u Prostějova stala také v září 2006. Pět Poláků tehdy zahynulo při srážce jejich osobního vozu s kamionem, který stál v odstavném pruhu.

U Tábora havarovalo pět automobilů

K dalším nehodám došlo na staré výpadové silnici z Tábora na Prahu mezi obcemi Náchod a Košín, kde ve středu ráno havarovalo pět aut.

Tři lidé jsou zraněni. Vozovka byla v obou směrech uzavřena, policie odkláněla provoz na dálnici D3. Po 11:00 byl provoz obnoven, řekl ČTK policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Na úseku dlouhém necelý kilometr se nejprve srazily dva automobily. O několik desítek minut později se stala na stejné komunikaci další nehoda. Havarovaly při ní tři automobily.

Nehody pravděpodobně způsobilo náledí, které ráno pokrývalo většinu komunikací na Táborsku, uvedl Doubek.

Podle lékaře táborské záchranné služby Milana Kratochvíla musela sanitka převézt patnáctiletého mladíka s vážným poraněním hlavy a oka do českobudějovické nemocnice.

Výběr dopravních nehod s větším počtem obětí od roku 2004

Osm obětí:
13. února 2008 - Osm lidských životů si vyžádala dopravní nehoda na rychlostní silnici R7 u Panenského Týnce na Lounsku. Střetly se tam nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil.

Šest obětí:
28. srpna 2004 - Šest obětí, z toho dvě děti, si vyžádala dopravní nehoda u obce Gajer nedaleko Litomyšle, kde narazila dodávka do osobního auta.

Pět obětí:
27. dubna 2004 - Srážka dvou osobních aut u Bystřan na Teplicku stála život pět lidí: tři sedmnáctileté hochy a další dva starší muže. Třiadvacetiletý řidič Volkswagenu Golf se na odbočce u trasy E55 srazil ve vysoké rychlosti se Škodou pick-up.

5. července 2005 - Při nehodě u Moravské Třebové na Svitavsku zahynulo pět lidí. Řidič osobního vozu nezvládl na mokré vozovce řízení, dostal smyk a narazil do protijedoucí tatry. Na místě zemřeli řidič osobního vozu a tři spolujezdci, pátá oběť podlehla zraněním v nemocnici.

16. června 2006 - Pět lidí zemřelo při dopravní nehodě u Milovic na Břeclavsku. Řidič fordu nezvládl ostrou zatáčku a vyjel do protisměru, kde se čelně srazil se Škodou Favorit. Zahynuli dva muži a dvě ženy ve favoritu a řidič fordu.

30. září 2006 - Pět Poláků zahynulo při srážce jejich osobního vozu s kamionem, který stál v odstavném pruhu, na rychlostní komunikaci v Prostějově.

28. listopadu 2006 - Na silnici z Klatov do Železné Rudy u obce Běšiny se čelně srazila dvě auta. Výsledkem bylo pět mrtvých.

9. července 2010 - Nehoda dvou osobních vozů v Karviné si krátce po půlnoci vyžádala pět lidských životů. Na místě zahynuli tři muži a žena, pátý muž zemřel po převozu do nemocnice.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist