Více než stokilometrové rychlosti dosahoval v sobotu ráno vítr na českých a moravských horách. Na Fichtelbergu na německé straně Krušných hor dosáhl v nárazech rychlosti 140 kilometrů za hodinu, na Sněžce to podle neověřených informací bylo prý až 144 kilometrů v hodině. Průměrná rychlost větru na hřebenech českých a moravských hor byla v sobotu ráno zhruba 65 až 79 kilometrů v hodině, informoval na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Naplnily se tak předpovědi meteorologů. Vítr má začít mírně slábnout v noci na neděli, kdy také v neděli v 01:00 skončí platnost výstrahy na silný vítr. Výrazněji zeslábne v neděli odpoledne.

Na Šeráku v Jeseníkách měl vítr v sobotu ráno v nárazech rychlost 118, na Milešovce v Českém středohoří a Velkém Javoru na německé straně Šumavy 115, na Přimdě v Českém lese 108, na Lysé hoře v Beskydech 105 a na Churáňově na Šumavě 100 kilometrů v hodině, uvedli meteorologové.

Hodně podle nich foukalo i v nižších polohách v západní polovině Čech, v nárazech tam vítr dosahoval rychlosti 65 až 83 kilometrů za hodinu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist