Audit na ústeckém Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) prokázal proplácení aktivit, které se nikdy neuskutečnily, a docházelo také k manipulaci s bankovními příkazy.

Sobotnímu Právu to řekl ministr dopravy Vít Bárta (VV). "Existuje značná pochybnost o tom, že byly přijímány závazky, ke kterým ústecké ŘSD nemělo kompetence. Platí, že manažer ŘSD využíval automobil stavební společnosti velmi nadstandardním způsobem," prohlásil Bárta.

ŘSD odvolalo v polovině ledna ředitele krajského ředitelství v Ústeckém kraji Renného Komínka a o post přišli i manažeři, kteří měli na starosti provoz a výstavbu. Na manažery podalo ministerstvo dopravy trestní oznámení. Bárta v lednu řekl, že údajně byli řízeni takzvanými kmotry ODS a ČSSD Patrikem Oulickým a Petrem Bendou. Oba to popřeli, Benda na Bártu podal trestní oznámení.

Důvodem odvolání manažerů byly podle mluvčí ŘSD Martiny Vápeníkové nedostatky, které na krajském ředitelství objevili auditoři. Na manažery podal Bárta trestní oznámení, protože prý kryli nelegální činnost stavebních firem. V oznámení byl jmenován i manažer Tomáš Hoffman, který údajně využíval automobil od stavební společnosti Skanska.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist