Dva pytláci v noci na středu postřelili v Radotíně u Berounky člena rybářské stráže, uvedla policie. První střela uvízla v novinách, které měl strážce složené v náprsní kapse, druhá pak v pravém stehně. Postřelený muž na útočníky vytáhl svou legálně drženou zbraň a vystřelil do země. Muži poté utekli, policie po nich pátrá. ČTK to sdělila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Člen rybářské stráže byl u Berounky na kontrole. Po dvojici rybářů požadoval rybářský průkaz a povolenky k rybolovu. Jeden z kontrolovaných však údajně vytáhl zbraň a namířil ji na strážce.

První střela naštěstí podle mluvčí uvízla v novinách. Poté následovala potyčka, při které vyšla ze zbraně další rána, kulka napadenému uvízla v pravém stehně. Zraněný proto vytáhl na útočníky svou legálně drženou zbraň a vystřelil do země. Pytláci se údajně výstřelu zalekli a utekli.

Zraněný musel být ošetřen v nemocnici. Po neznámých pytlácích, pravděpodobně cizincích, na břehu Berounky pátral psovod s policejním psem i policisté ze speciální pořádkové jednotky. Policie kontrolovala i ubytovny v okolí. Muže však zatím nenašla. "V pátrání budeme pokračovat," dodala Zoulová.

 

Související