Most za 110 milionů, který se od srpna klene přes novou část pražského obchvatu nedaleko Komořan, bude muset zřejmě zmizet. Úředníci z odboru výstavby Prahy 12 právě poslali na magistrát podnět k odstranění stavby. Podle jejich posudku je stavba nelegální.

Most se měl stát součástí sjezdu z nové části obchvatu do Komořan. Jenže dosud stojí bez jakéhokoliv napojení a odříznutý od okolí. V Komořanech se totiž nemohli místní dohodnout, kudy jejich přípojka k obchvatu povede. Dosud k ní nemají hotové územní řízení a to podle odboru výstavby Prahy 12 nebylo skončeno ani u stavby mostu.

Nyní bude o osudu stavby rozhodovat pražský magistrát. Právě tam podnět k odstranění stavby míří. „Zbourání mostu by bylo velké neštěstí. Napojení na obchvat máme v územním plánu a nyní probíhá územní řízení,“ řekl starosta Prahy 12 Petr Hána. Podle něj by měly mít Komořany napojení na obchvat zhruba za čtyři roky. Že je most nelegální, upozornilo Sdružení občanů Prahy 12 už v létě. „Na místě je povolená jen stavba přechodu pro zvěř, která už sice vznikla, ale je v tak těsné blízkosti, že to odporuje normám,“ upozornila zástupkyně sdružení Daniela Rásková.

Ředitelství silnic ale na most stavební povolení dostalo. Dal mu ho magistrát, podle něhož je vše v pořádku.