Policisté navrhli postavit před soud čtyřicetiletého řidiče, který podle nich v březnu vytlačil pomaleji jedoucí vozidlo z dálnice D1. Podali návrh na obžalobu z pokusu o těžké ublížení na zdraví, řekl ve středu ČTK žalobce Krajského státního zastupitelství v Praze Tomáš Milec.

Mazda, na kterou muž svým vozem údajně najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec v ní se lehce zranili. Muži hrozí v případě odsouzení pět až 12 let vězení. "O dalším postupu státního zastupitelství by mělo být rozhodnuto do konce měsíce," uvedl Milec.

Nehoda se stala 22. března na 24. kilometru dálnice ve směru na Prahu a zaznamenala ji dálniční kamera. Šestadvacetiletá žena v mazdě tam předjížděla kamion. Řidič vozu Škoda Superb, který ji dojel, se ji údajně snažil blikáním a troubením donutit, aby mu uvolnila cestu. Když řidička předjíždění dokončila a zařadila se do pruhu před kamion, řidič suberbu do ní bočně najel a vytlačil ji z dálnice. Mazda vylétla do pole, několikrát se přetočila přes střechu a narazila do stromu. Řidič superbu to viděl a přivolal pomoc.

Podle médií zaplatil řidič, bývalý manažer Prazdroje, poškozené rodině 70.000 korun jako zálohu za škodu na zničeném autě. Prý tak učinil ještě před vyčíslením celkové škody. Své jednání na D1 vysvětluje muž tím, že to byla nehoda a ne záměr. Dokládá to i tím, že na silnici zastavil a nabídl osádce mazdy pomoc.

Muž pracoval jako manažer Plzeňského Prazdroje, vedení firmy mu podle médií ale kvůli incidentu pozastavilo výkon funkce. Později se s ním dohodlo na návratu do práce vzhledem k presumpci neviny.