Od víkendu sužují několik desítek míst především na východě republiky lokální záplavy. Nejhorší je situace v Moravskoslezském, Jihomoravském a Zlínském kraji, kde zasedají povodňové komise a hladiny řek dosáhly třetí stupeň povodňové aktivity, tedy ohrožení.

Voda se někdy začíná vylévat z koryt a meteorologové neslibují v nejbližších hodinách zlepšení situace. Pršet by mělo nejméně do úterního poledne.

Povodně si již vyžádaly jednu oběť. V pondělí ráno byla na zahradě svého domu v Třinci nalezena mrtvá 69letá žena.

Velká voda komplikuje nejen dopravu (jsou uzavřeny desítky silnic, omezena je i železniční doprava) ale také dodávky elektrického proudu. Energetici proto museli vyhlásit kalamitní stav.


Jste v místě, které zasáhla povodeň? Blíží se k vám velká voda? Napište nám, co se u vás děje, vaše příspěvky budeme průběžně zveřejňovat.

 
Váš názor: 
Vaše jméno a obec: 
Váš e-mail: 

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
14:20
10:42 Jana Poláková, Pampeliška, Přerov
 Na Přerovsku se lidem vrací do vzpomínek děsivé události roku 1997. Ve městě byl vyhlášen 3. stupeň. Bečva se již rozlévá. Nahonem se vyklízí, co se dá. Situace je velice neutěšená. Zvlášť starší lidé pociťují velkou úzkost a strach.
14:22
11:08 gudlak1
V Karviné uzavřena cesta na Český Těšín. 
14:24
11:09 Katka Pavlíková, Skotnice-Příbor
Skotnice u Příbora, řeka Lubina, voda se rapidně zvedla nad ránem, vylila se z břehu, teď se asi o metr stáhla. Ale mám obavy, máme řeku přímo za barákem asi 50 metrů, doufám zě se nezačne zpět zvedat. Zahrada je zaplavená... 
14:25
11:12 Libor, Vsetín
Ve Vsetíně už hladina Bečvy pozvolna klesá.
14:26
11:16 Jana Jamborová, Teplice nad Bečvou
Marně hledám informaci, které mosty přes Bečvu v okolí Hranic jsou průjezdné.
14:27
11:17 Jarmila Parikova, Horní Suchá
Máme zatopenou zahradu. Ve sklepě plno vody. Nejhůř jsou na tom zahrádkáři, jejich tady dost.
14:31
11:30 Zdeněk Bartoň, Karviná
V brzké době se nedostanou do práce lidé pracující na šachtě, Karviná je spojená mosty přes řeku Olši, jak na Ostravu, tak i na Český Těšín, voda stále stoupá.
14:31
13:56 Alena, Karviná
Karviná je úplně odříznutá ze všech stran. Hlavní most směrem na Ostravu byl poškozen. Lidé se nemohou dostat z práce domů.
16:14
15:54 Lenka, Karviná-Darkov-Petrovice-Dětmarovice.
Karviná - ze všech stran odříznutá, nikde se nedá přejet. Evakuují se psi z útulku Karviná-Darkov. Voda začíná stoupat rychleji než v posledních hodinách, čekáme asi přívalovou vlnu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist