Plzeň začala možná klíčový zápas pro ligový finiš ve velkém stylu a bez taktického vyčkávání se pustila do jednoho z hlavních adeptů na titul podobně jako před dvěma týdny do Sparty. Západočeši přehrávali soupeře především po pravé straně, a než hosté dokázali najít recept na pokrytí falešného křídla Rajtorala, tak už prohrávali.

První akce domácího beka ještě sice střelu nepřinesla, ale už ta druhá byla zakončena přesným centrem a Střihavka uprostřed šestnáctky našel dost místa, aby stačil míč hlavou umístit k tyči. Hosté byli jak opaření - do ofenzivy se takřka nedostávali, zatímco domácí svůj tlak stále zvyšovali. Nápor s řadou šancí vrcholil v závěru prvního poločasu, jenže Plzeňští měli hodně vychýlenou mušku.

Nejprve to předvedl znovu Střihavka, jenž ve 31. minutě nedokázal dopravit míč ze sedmi metrů do zcela opuštěné branky, skvělý zákrok brankáře Špita zmařil průnik Bakoše a nedlouho před poločasem měl hodně blízko ke gólu také Petržela; položil na zem Jablonského i Špita, ale těsně před zakončením mu míč ukopnul dobíhající Drsek.

Brzy po pauze vyrovnal Lafata

Hned brzy po pauze mohli svých šancí domácí hodně litovat, protože hosté předvedli v 51. minutě na hranici šestnáctky rychlou kombinaci, na jejímž konci byl Lafata a jeho rána z osmnácti metrů s pomocí tyče skončila v síti.

Plzeň se hned vrátila k ofenzivě a v 54. měl znovu Petržela blízko k brance, ale Špit jeho tvrdý pokus z levé strany stačil vytlačit na břevno. Hosté sice nebyli tolik aktivní, ale o to nebezpečnější byl každý jejich útok. Nejblíže brance byl Jarolím, který z levé strany poslal svůj trestný kop tak záludně, že skončil na bližší tyči vylekaného Daňka.

Po hodině hry se ale začal obraz hry měnit, hosté se začali více pouštět do útočení, ale právě v té chvíli mohli znovu inkasovat. V 68. minutě se totiž dostal za obranu nečekaně osamocený Střihavka - klička na Špita mu sice nevyšla, ale sražený míč ještě v pádu umístil do branky, jenže na brankové čáře zachraňoval Pavlík.

Tím však výčet šancí a nastřelených brankových konstrukcí nekončil: v 76. minutě byl Horváth znovu blízko vedení pro své barvy poté, co trestný kop zatočil tak vydařeně, že chumlem prošel po zemi až na zadní tyč a od ní se odrazil do hřiště. Hosté hrající o titul byli nakonec s bodem zjevně spokojeni, protože se jim pátá Plzeň v tabulce nepřiblížila.

Olomouci zajistil výhruv Brně mladý útočník Navrátil

Teprve dvacetiletý útočník Jan Navrátil zajistil dvěma brankami fotbalistům Sigmy Olomouc vítězství 2:1 v Brně. Navrátil přitom nastoupil teprve ke svému čtvrtému ligovému zápasu a poprvé jej trenér Zdeněk Psotka zařadil do základní sestavy. Brňané sice měli po většinu zápasu převahu, neprosadili se však v koncovce a prohráli už počtvrté za sebou.

Mladý olomoucký útočník Navrátil se poptvé prosadil už po sedmi minutách hry. Z rychlého protiútoku po přihrávce Petra z deseti metrů poslal s přehledem míč přesně k tyči. Brno vyrovnalo z penalty v 66. minutě, kterou proměnil zkušený Dostálek, ale hned z protiútoku se Navrátil prosmýkl mezi brněnskými obránci a podél bezmocného Doležala vstřelil svou druhou branku.

Slovácko dělí od Kladna jen tři body

Fotbalisté Slovácka ztratili dobře rozehraný domácí zápas s Bohemians 1905, když o jednobrankové vedení přišli v 83. minutě. Slovácko tak jen o bod zvýšilo náskok na Kladno, které je na předposlední sestupové příčce, a je od něj vzdáleno jen na tři body. Kladenští se mohou na Moravany dotahnout zítra, ale to by museli zvítězit v Edenu proti Slavii.

Domácí Slovácko poslal do vedení ve 22. minutě Ondřejka. Švancarův centr byl sice nepřesný, Ondřejka jej ale stihl zastavit, nakopl míč zpět na branku a ten k překvapení všech propadl až za Sňozíkova záda. Více než pět tisíc domácích příznivců se ale důležité záchranářské výhry nedočkalo. Domácí promarnili v průběhu střetnutí několik dobrých šancí a pykali za to. Tečovaná střela z kopačky hostujících hráčů v 83. minutě orazítkovala břevno a dobíhající Škoda už neměl problém s dorážkou. Fotbalisté Bohemians 1905 se po 443 minutách radovali ze vstřelené branky na půdě soupeře a také z bodu, který jim upevnil náskok na sestupové pozice.

25. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 1:1 (1:0)
Branky: 6. Střihavka - 51. Lafata. Rozhodčí: K. Hrubeš - Mencl, Hojsík. ŽK: Eliáš, Kovařík (oba Jablonec). Diváci: 3018.

Plzeň: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Rada, Rezek (89. Lecjaks) - Bakoš (62. Kolář), Střihavka (70. Jiráček). Trenér: Vrba.
Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Haurdič (73. Michálek), Eliáš (90+1. Krejčí), Jarolím, Loučka, Kovařík - Lafata (84. Pekhart). Trenér: Komňacký.

1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky: 66. Dostálek z pen. - 7. a 67. Navrátil. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Koval. ŽK: Polách, Dostálek - Schulmeister. Diváci: 2407.

Brno: Doležal - Borák (70. Šural), Dvorník, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách (75. Huška) - Rabušic (81. Okleštěk), Došek, Kalabiška. Trenér: Beránek.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický - Rossi, Ordoš, Hořava - Schulmeister (83. Kaščák), Petr (83. Štěpán), Navrátil (71. Bajer). Trenér: Psotka.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 1:1 (1:0)
Branky: 22. Ondřejka - 83. Škoda. Rozhodčí: Damková - A. Kordula, Urban. ŽK: Kubáň - Rychlík, Štohanzl. Diváci: 5492.