V Karlovarském kraji ve čtvrtek hrozí nebezpečí tvorby ledovky a náledí. Silnice budou podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) namrzat i večer a v průběhu noci. Řidiči by měli jezdit opatrně.

"Kolem rozsáhlé tlakové níže se středem nad britskými ostrovy proudí na naše území ve vyšších vrstvách atmosféry teplejší vzduch od jihu," informovali meteorologové. Na západě Čech se teploty pohybují pod bodem mrazu. Od Německa postupuje směrem do Čech pásmo srážek, které místy namrzají. Řidiči se mohou po celý den na silnicích setkat s ledovkou. Odborníci doporučují omezit jízdy autem a v případě nutnosti jízdy cestovat velmi opatrně.

Nejvyšší denní teploty se mají ve čtvrtek odpoledne v Česku pohybovat mezi 1 až 5 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem +2 stupňů, informuje ČHMÚ. Sníh, kterého podle úterních zpráv ČHMÚ leželo v ČR v přepočtu skoro 72 litrů na metr čtvereční, tak začíná pomalu odtávat.

V pátek bude pršet

V noci na pátek bude podle meteorologů převážně zataženo nízkou oblačností, ojediněle se vyskytne mrznoucí mrholení, místy bude polojasno. Objevit se mohou i mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 stupně.

Zataženo bude i v pátek přes den, dopoledne se objeví ojedinělé mrholení nebo mrznoucí mrholení. Během dopoledne zároveň bude od jihozápadu přibývat frontální oblačnost a odpoledne se na většině území vyskytne občasný déšť, který bude večer na českých horách přecházet ve sněžení. Nejvyšší páteční teploty dosáhnou 1 až 5 stupňů.

I v pátek se může ojediněle tvořit ledovka, varuje ČHMÚ.