Na 30 pacientů interny českobudějovické nemocnice, které v sobotu večer zasáhl požár a kde zemřela jedna pacientka, zůstávají na jiných odděleních. Obnova pokoje, kde osmdesátiletá žena ležela, potrvá zhruba týden, řekl mluvčí nemocnice Jan Dušek.

Požár, jehož příčinu vyšetřují policisté i hasiči, vypukl po 19:30 v pokoji ve třetím patře interny, personál našel lůžko pacientky v plamenech. "Není zatím jasné, zda nezemřela ještě před požárem, to musí určit pitva," uvedl Dušek. Dodal, že žena nebyla napojena na žádných přístrojích.

Na oheň personál upozornilo požární čidlo a sestry okamžitě evakuovaly další ženu z hořícího pokoje. Požár se podařilo během chvíle zlikvidovat. Svá lůžka opustilo na 30 pacientů ze zasaženého třetího patra a devět pacientů ze čtvrtého podlaží. Ti se ale ještě během večera vrátili zpět.

Ředitel nemocnice Břetislav Shon večer povolal do služby další lékaře a personál. Nemocnice postupně informovala příbuzné evakuovaných, že jsou v pořádku. "Návštěvy jsou možné. Rozpis, kam byli pacienti odvezeni, je v ambulanci interny," uvedl Dušek.

Související