Dva lidé, muž a žena, zahynuli v noci na sobotu při požáru ve Vestci u Prahy, oheň vypukl v jednom z řadových obytných domů a záchranáři se o něm dozvěděli kolem čtvrt na čtyři. Zprávu přinesl Radiožurnál a server iDnes.cz.

"Za použití skládacího žebříku jsme evakuovali dva lidi přes balkon. Při dalším průzkumu hořícího objektu jsme nalezli dvě osoby na schodišti mezi prvním patrem a přízemím, vynesli jsme je, ale tito lidé nejevili známky života a přivolaný lékař už jen konstatoval jejich smrt," popsal situaci Radiožurnálu mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan. 

Totožnost obětí zatím policie nezná. "Ženě bylo podle odhadů okolo padesáti let, muži okolo šedesáti," řekla ČTK mluvčí policie Praha-venkov Markéta Johnová.

Ženu zřejmě zemřela na otravu oxidem uhelnatým, muž zemřel pravděpodobně na následky uhoření, uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Obě těla našli hasiči v jednom bytě.  

Dva lidé v nemocnici 

Z plamenů se hasičům podařilo zachránit tři lidi. Dva zraněné, kteří se nadýchali kouře, převezli záchranáři na interní oddělení do Thomayerovy nemocnice v Krči. Jedna žena s akutní stresovou reakcí, která se také nadýchala zplodin z hoření, skončila v péči lékařů v nemocnici v Říčanech. Na dvacet dalších lidí muselo opustit své domovy.

Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek.

Příčina požáru zatím není známá, zkoumají ji vyšetřovatelé. Škoda byla odhnadnuta na asi pět milionů korun.

V Brně se udusil senior

Osmasedmdesátiletý muž zahynul v noci na sobotu při požáru v rodinném domě v Durďákově ulici v Brně-Černých Polích. Zřejmě se udusil zplodinami hoření při požáru, který vznikl od elektrického přímotopného tělesa v jeho pokoji. Mrtvého důchodce nalezl jeho syn, řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Haid.  

Požár byl ohlášen krátce po 21:00. Při příjezdu hasičů na místo se již důchodce snažili oživovat přivolaní zdravotníci. Vše bylo ale marné. Lékař proto musel konstatovat smrt.

V silně zakouřeném pokoji našli hasiči převrácený přímotop se zbytky ohořelého oblečení a prohořelý koberec. Požár podle mluvčího zřejmě vznikl nedbalostí uživatele bytu při používání elektrického přímotopu.

Připomněl, že obdobné neštěstí se stalo v Brně počátkem prosince, kdy v bytě ve Spolkové ulici zahynuli čtyři lidé - z toho dvě malé děti. Udusili se zplodinami při požáru vzniklém od nedopalku cigarety nebo od svíčky.

Související