Podezřelý nákup tří terénních vozů Hummer pro pražskou městskou policii prověří na podnět státního zastupitelství policie. Primátor Pavel Bém tvrdí, že na koupi vozů není nic nezákonného. Primátor navíc řekl, že magistrát ustoupil od původního záměru poslat hummery na Haiti zničené zemětřesením. Vozidla prý nejsou pro misi vhodná.

"Ano, několik dnů už se tím policie zabývá. Pokud vím, žádné trestní oznámení ani stíhání však zahájeno nebylo, jde jen o prověřování, zda nedošlo k pochybení," řekl náměstek ředitele pražských strážníků Ludvík Klema. O zájmu kriminalistů o celý případ informovala Mladá fronta Dnes.

Prvního hummera koupili strážníci v roce 2008. Další byly pořízeny do vozového parku vloni v prosinci, údajně za dva miliony korun. Celkovou pořizovací cenu aut ale zatím nebyl ochoten nikdo oficiálně potvrdit.

I když se primátor začal osobně o nákup vozů Hummer zajímat, je přesvědčen, že policie nemůže přijít na nic nezákonného. "Podle mě nemůže nikdo mít legitimní argumenty pro zahájení procesu," uvedl Bém.