Od úterního večera do čtvrtečního rána se může v celé České republice tvořit náledí, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silnice a chodníky pokryje ledová krusta nebo neviditelná kluzká vrstva. Sníh přes den taje, v noci ale bude mrznout.

"Vzhledem k dennímu odtávání sněhové pokrývky a nočnímu poklesu teplot pod bod mrazu se během večerních a nočních hodin bude místy tvořit náledí a zmrazky," upozorňují meteorologové.
Nejvyšší denní teploty by se měly v následujících dnech pohybovat od minus pěti do plus dvou stupňů Celsia. V noci pak může přituhnout až na minus osm stupňů. Od středy se však bude postupně ochlazovat, místy může sněžit.

"Letošní leden je, co se týče délky přímého slunečního svitu, velmi podprůměrný," řekla serveru iHNed.cz meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. Zatažená obloha s nízkou oblačností a minimem slunce bude přitom podle ní Česko provázet i v dalších dnech.

Velmi podobná situace, kdy se slunce ukázalo v průměru jen několik hodin za týden, ale panovala podle Honsové i v lednu 2009 a 2008.