Plzeňská práva změní svou strukturu, rozhodl akademický senát fakulty. Podpořil tak návrh děkana Jiřího Pospíšila. Z 12 kateder zůstane jen devět, mezi nimi však budou nově dvě velké.

Opatření odstartovalo konkrétní reformu fakulty. Práva jím také reagují na fakt, že nemají pro některá pracoviště dost odborníků a letos navíc hospodaří s rozpočtem nižším o čtvrtinu. Změna by mohla pomoci odvrátit hrozbu omezení magisterské akreditace. Studentů se nedotkne.

"Toto opatření je počátkem změn zde na fakultě. Budou vybráni noví vedoucí těchto kateder, dojde ke změně struktury vyučujících, budeme výuku zajišťovat efektivněji s menším počtem lidí," uvedl Pospíšil.

Fakulta by měla upravit strukturu během ledna a února, posvětit změnu musí ještě senát univerzity. Ten by se měl sejít ještě v lednu.

Podle Pospíšilova návrhu budou katedry pracovního, obchodního a občanského práva přeměněny na oddělení, která zaštítí nová katedra soukromého práva a civilního procesu. Druhá velká katedra zaměřená na správní právo začlení finanční právo, právo sociálního zabezpečení a právo životního prostředí.

Vedení fakulty nyní chystá výběrová řízení na šéfy nových kateder, po nichž bude požadovat návrh na personální audit. "Během ledna musí být jasné, jakou personální strukturu fakulta bude mít," dodal Pospíšil.

Reformy na fakultě odstartovala aféra opisování prací a takzvaných rychlostudentů, komise univerzity už prověřila doktorské studium, rigorózní řízení a nyní prověřuje magisterské studium.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist