Třiatřicetiletý indický řidič volva v úterý těsně před půlnocí nesjel ze staré části dálnice a vjel na ještě nezprovozněný nový úsek dálnice D1. V něm projel padesátimetrovým plátěným stanem, který byl připraven na středeční slavnostní otevření nové části dálnice. ČTK o tom informoval mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík.

Řidič pak sjel s autem v mírné zatáčce z dálnice a skončil v poli. Nikomu z tříčlenné posádky, kterou tvořil další občan Indie a jeden Polska, se nic nestalo. Škoda na automobilu a stanu je 150 tisíc korun.

"Řidič jel ve směru od Bravantic na Studénku. Nerespektoval dopravní značení, podle jeho výpovědi sledoval navigaci, která ho vedla dále," popsal událost policejní mluvčí.

Podle policie je štěstí, že nehoda neskončila vážnějšími následky, protože na úseku ještě v noci pracovali stavbaři. "Podle výpovědí pracovníků na přijíždějící automobil blikali, ale oni přesto jeli dál," podotkl Tomšík.

Vyšetřovatelé neberou celou záležitost jako nehodu, ale jako škodní událost, jelikož dálnice ještě nebyla otevřena. "Je to rarita, že to bylo ještě před otevřením. Předávání stavby bylo až v ranních hodinách, do té doby to nebyla komunikace, ale stále staveniště,“ vysvětlil Tomšík.

Podle předběžných výsledků vyšetřování je vina na straně indického řidiče. "Nerespektoval značení, bylo tam navedení, které ukazovalo, že měl sjet z dálnice. Nicméně on pokračoval dál," uvedl Tomšík.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist