Teprve čtrnáctiletý chlapec podle policie srazil autem v pátek odpoledne ve Frýdku-Místku cyklistu. Padesátiletý muž utrpěl středně těžké zranění hlavy, s nímž musel být převezen do nemocnice. ČTK o tom informoval frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Nehoda se stala okolo 15:00 u fotbalového hřiště. "Podle předběžných zjištění nehodu zavinil tím, že nedal na křižovatce přednost zprava jedoucímu jízdnímu kolu," uvedl Žurovec.

Dodal, že chlapec řídil vozidlo Škoda 120, které navíc mělo jinou poznávací značku vpředu a jinou vzadu. Na vysvětlenou chlapec uvedl, že auto koupil před čtyřmi dny za 2000 korun.

Dospělé osobě by za trestné činy ublížení na zdraví a řízení bez řidičského oprávnění hrozil až rok vězení. Pokud však bude viníkem nehody nezletilý chlapec, bude jeho trestní stíhání odloženo. "Přesto se však nevyhne řízení u soudu pro mládež. Jeho rodiče budou muset uhradit způsobenou škodu a jemu bude uloženo některé z výchovných opatření. To může být například dohled probačního úředníka, v krajním případě i ochranná výchova," doplnil Žurovec.