Úřednické vládě Jana Fischera v červnu důvěřovalo 55 procent české veřejnosti. Je to téměř třikrát více, než kolik lidí důvěřovalo v dubnu předchozímu koaličnímu kabinetu Mirka Topolánka. Vládě v demisi tehdy věřilo 20 procent lidí.

Statistiky vyplynuly z právě zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění. Důvěra ve Fischerovu vládu je zároveň nejvyšší projevená důvěra vládě od září 2008.

Nejvíce Čechů důvěřuje ale prezidentovi republiky, kterému v červnu věřilo 66 procent lidí. Důvěra v úřad, který zastává Václav Klaus, tak po čase opět stoupá. Od května se totiž podíl lidí důvěřujících prezidentovi zvýšil o pět procent.

Tradičně velký počet lidí důvěřuje i obecním a krajským zastupitelstvům. Svou důvěru jim vyjádřilo 64 a 46 procent dotázaných. V porovnání s předchozím průzkumem se v jejich případě výsledky příliš nezměnily.

Osmadvacet procent populace důvěřuje Senátu a o tři procent nižší důvěru získala Poslanecká sněmovna. Od května si obě parlamentní komory polepšily, konkrétně o čtyři a šest procent.