Přerovský soudce vydal zatykač na Romana Vaškůje. Uvedla to středeční Mladá fronta Dnes (MfD). Zlínský podnikatel se vyhnul soudnímu líčení v případu, kde měl 2. července vypovídat o své roli v údajném korupčním případu bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka. Zatykač podle MfD souvisí s touto kauzou. Deník ale uvedl, že Vaškůj měl navíc od července nastoupit trest 7,5 roku vězení za daňový únik. Do úterka to ale neudělal a nepřevzal ani soudní obsílku.

MfD napsala, že Vaškůj tak možná přibude k jiným českým podnikatelům, kteří "prchají před spravedlností". "Vydal jsem na něj zatykač. Uvidíme, kde je. Lidé, kteří jsou v podobné situaci, obvykle volí destinace, kde na ně české úřady nemohou. Ale nechci předjímat," citoval list přerovského soudce Jiřího Barboříka.
Vaškůj soudci podle MfD mailem několik dní před hlavním líčením sdělil, že je obchodně v Ázerbájdžánu a potom míří do Curychu. Jeho právní zástupce Michael Bartončík nechce o místě pobytu svého klienta mluvit.

Vaškůj byl již dříve odsouzen na 7,5 roku za daňové úniky při obchodování s palivy. Nyní mu navíc hrozí další trest za to, že se údajně podílel na pokusu uplatit klíčovou svědkyni v Čunkově případu.