Na železničním koridoru mezi Ostravou a Olomoucí se dnes odpoledne kvůli bouřce zastavil provoz. V Jistebníku na Novojičínsku blesk vyřadil z provozu zabezpečovací zařízení a nyní stojí v oblasti devět rychlíků. Nabírají velké zpoždění. Náhradní autobusová doprava pro cestující bude zajištěna. ČTK to řekla regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Podle mluvčího Správy železniční a dopravní cesty Pavla Hally v Jistebníku uhodil blesk do reléové stanice, která slouží k zabezpečení trati a k řízení provozu. Zařízení vyhořelo. Trať je mimo provoz zhruba od 16:40. Na odstranění poruchy se podle Hally pracuje, ale je pravděpodobné, že se dnes nepodaří opravit.

Podle Hally stojí vlaky v Suchdole nad Odrou a ve Studénce na Novojičínsku, v opačném směru V Ostravě-Svinově a v Polance nad Odrou. Odklon dopravy vzhledem k záplavám není možný. Vlakový provoz bude na trati řízen je za pomoci telefonu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist