Hydrometeorologové varují před silným deštěm, který může v příštích dnech zvedat hladiny zejména menších řek. Vydatné a trvalejší srážky očekávají hlavně v úterý, ve středu by měl déšť slábnout.

Nejvíc pršet má v oblasti Jeseníků, Beskyd, Šumavy a Novohradských hor. Spadnout by tam mělo celkem 30 až 70 milimetrů srážek.

Na ostatním území by podle Českého hydrometeorologického ústavu mělo napršet převážně 10 až 30 milimetrů. Výstraha platí od pondělních 18:00 do středečního poledne. Hladiny řek mohou podle ČHMÚ dosáhnout prvního a v úterý až druhého stupně povodňové aktivity. Voda by mohla zatopit níže položená místa a sklepy.

Větší povodňové nebezpečí hrozí podle ČHMÚ v Jihočeském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji, a to od úterý 06:00 do středy 12:00. Ve stejných regionech hrozí od pondělí do středy silný trvalý déšť.

Nižší stupeň povodňového nebezpečí hlásí meteorologové na dobu od úterý do středy pro kraje Plzeňský a Zlínský, se silným deštěm musí lidé počítat také v Plzeňském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Jihomoravském a Zlínském kraji.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist