První reakce Mirka Topolánka po senátních volbách Zhruba za měsíc si delegáti ODS budou muset odpovědět na otázku, koho zvolit za předsedu strany. Pomyslná nominace dosud nabízí šest jmen a zdaleka ještě není uzavřená.

Nejhlasitěji se o křeslo předsedy přihlásil druhý muž ve straně a primátor Prahy Pavel Bém. Oproti němu úřadující šéf Mirek Topolánek ještě s oficiálním oznámením kandidatury váhá.

Podobně je na tom poslankyně Miroslava Němcová a její kolega Oldřich Vojíř, kteří se nechali slyšet, že o kandidatuře uvažují. Do hry se vložil také Europoslanec Jan Zahradil, který řekl, že by se za určitých okolností mohl o post předsedy ucházet.

Čtěte souvislosti
 

V roli vážného kandidáta vystupuje moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský, který se o funkci zajímal už v roce 2002. Hlasujte v anketě, kdo je nejlepším adeptem na funkci předsedy občanských demokratů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist