Podnikatel ĎuričkoParoubek uvedl v televizním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce, že po smrti Kočky uvažoval o rezignaci. "Přemýšlel jsem o tom, co bude pro voliče nejlepší. Nakonec jsem se ale rozhodl jinak. Na křtu bylo 250 lidí. Navíc jde především o rodinnou tragédii," řekl v pořadu Paroubek.

"Myslím si, že tato tragická událost nemůže ČSSD poškodit. Pan Ďuričko je mým vzdáleným známým, někdy z roku 1999. Chci, aby se předešlo spekulacím, že jsme se znali už někdy před revolucí," dodal Paroubek. Podle deníku Mf Dnes se však znali už mnohem dříve.

Podle místopředsedy vlády Martina Bursíka, který v pořadu ČT také hovořil, je problém, že lidé jako Ďuričko nebo Kočka byli na křest pozvaní. "Kdyby šlo o nějaký meeting, kde se může objevit kdejaký šílenec, za to by pan Paroubek nemohl. Tahle situace ale ukazuje, jak daleko se naše politika dostala. To už není legrace," řekl Bursík. 

Ďuričko jde do vazby

Pražský hoteliér Bohumír Ďuričko, který je obviněn z vraždy Václava Kočky, byl dnes vzat do vazby. Rozhodl o tom soud prvního pražského obvodu. Řekl to jeho předseda Libor Vávra.

"Pan Ďuričko podal proti rozhodnutí soudu stížnost, která ovšem nemá odkladný účinek," poznamenal Vávra.

Vražda se stala po autogramiádě a křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.Policisté dokončili vyšetřování čtvrteční vraždy na Paroubkově večírku. Pražského hoteliéra Bohumíra Ďurička policie obvinila z vraždy Václava Kočky.

Čtěte více o tragické události

Rodina dnes zaslala médiím prohlášení, ve kterém žádá veřejnost i média, aby respektovali jejich bolest a žal. "Věříme, že pachatel tohoto hrůzného a nepochopitelného činu bude zásluhou policie a soudů spravedlivě potrestán," uvedla rodina v prohlášení. Jan Kočka, bratr zavražděného, v sobotu řekl, že termín pohřbu oběti zatím nebyl stanoven.

Trest: až 15 let vězení

Pětapadesátiletému Bohumíru Ďuričkovi hrozí za vraždu deset až 15 let vězení. S mužem, kterého podle policie zastřelil z legálně držené zbraně, nejprve několik hodin popíjel v pražské restauraci Monarch po autogramiádě a křtu Paroubkovy knihy. Podle dostupných informací se oba muži sázeli o vysoké finanční částky a dostali se do "opilecké hádky".

Podívejte se také

K případu se začali vyjadřovat politici, například premiér Mirek Topolánek kromě vyjádření soustrasti rodině oběti připomněl spis někdejšího šéfa policejního útvaru pro boj s organizovaným zločinem Jana Kubiceho. Ten v roce 2006 ve zprávě pro poslance psal o prorůstání mafiánského prostředí do státní správy a v textu se objevila jména Ďurička i otce zavražděného Václava Kočky.

Ďuričko: Paroubkův (ne) kamarád

O Ďuričkovi, který byl prý spolupracovníkem StB, se v Kubiceho zprávě psalo jako o známém Paroubka. Šéf ČSSD však na páteční mmořaádné tskové konferenci jakékoli přátelské vztahy z minulosti s Ďuričkem popřel. "Nedá se říct, že byl můj osobní přítel. Nestrávil jsem s ním nikdy ani den dovolené. Znali jsme se devět let."

V minulosti měl přitom Ďuričko podle některých médií Paroubka zvát například na jachtu. Když se však objevily informace, že Ďuričko spolupracoval s StB, Paroubek společnou dovolenou údajně zrušil.

Blogy na iHNed.cz

Ďuričkovi patří společnost Hotel Axa, která provozuje stejnojmenný pražský hotel. Dříve se angažoval i na fotbalové scéně, když v 90. letech vstoupil do Dukly Praha. V roce 1997 ji přestěhoval do Příbrami a o dva roky později klub prodal kontroverznímu podnikateli Jaroslavu St

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist