Vyšetření dosud vyvrátila podezření na výskyt nového typu chřipky v Česku u 54 lidí; na 18 výsledků testů se zatím čeká. Počet lidí, kteří v České republice vyhledali lékaře v obavách, zda se nenakazili takzvanou prasečí chřipkou, tedy v neděli činí 72. Na svých internetových stránkách o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Vyšetření jsou podle úřadu vesměs turisté, kteří se vrátili z Mexika nebo z USA.

Hospitalizováno je nyní osm lidí, z toho tři na infekční klinice pražské Fakultní nemocnice Bulovka, dva v Českých Budějovicích a po jednom pacientovi hlásí infekční oddělení nemocnic v Pardubicích, Opavě a Plzni. Ostatní lidé jsou vzhledem k lehkému průběhu onemocnění v domácí izolaci.

Třetí úmrtí v USA

Ze zahraničí v neděli přišly další zprávy o nakažených i jejich úmrtích. Již třetí případ úmrtí na nákazu prasečí chřipkou A(H1N1) v noci na neděli oznámily USA, kde ve státě Washington zemřel asi třicetiletý muž trpící rovněž srdeční chorobou. První dva případy nákazy v sobotu oznámilo Norsko.
 
Ve světě počet osob nakažených virem A(H1N1) překročil počet 4200 a chřipka si zatím vyžádala 53 lidských obětí. Nejvíce mrtvých hlásí Mexiko, odkud se zřejmě virus začal šířit do světa. Na následky nemoci tam zemřelo 48 lidí a 1578 jí bylo infikováno.