Pátečním odchodem Václava Klause mladšího z vedení Prvního obnoveného reálného gymnázia (PORG) a následnou rezignací ředitele gymnázia Nový PORG Martina Metelky eskaloval konflikt mezi vedením prestižních škol a správní radou v čele s bývalým ředitelem ČEZ Martinem Romanem.

V pondělí se Roman proto pokusil dopisem vysvětlit situaci rodičům, kteří platí i téměř 90 tisíc školného za rok. "Kořenem současného sporu je bohužel věc, kterou jsem podcenil, a to, že Václav Klaus se stále více cítil jako majitel PORG, jak to ostatně sám uvedl v dopise na rozloučenou," napsal Roman.

"Moje návrhy, jak školu dále zlepšovat, založené především na mých rozhovorech s vámi rodiči, vnímal jako nepřijatelné zasahování do jeho „vlastnických práv“ a nakonec proto rezignoval," vysvětluje dál.

Václav Klaus mladší s Romanem nesouhlasil. "Nehodlám příliš komentovat  toto vyjádření. Je to mezi mnou a panem Romanem. Žádný majitel PORGu jsem nikdy nebyl, což lze snadno zjistit. Nechci se do toho nechat zatáhnout a bojovat s předním českým miliardářem," vyjádřil se pro server IHNED.cz Klaus.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se