V neděli večer se student Filip Murár dozví, jestli si bude balit věci a stěhovat se do jedné z nejprestižnějších škol na světě, do Cambridge.

Zatím se dostal do užšího výběru. Díky své eseji věnované vzdělání. Podivoval se v ní nad tím, jak je možné, že se malé děti učí rády, ale čím je člověk starší učení ho přestává bavit. "Ideální koncept školy jsem ale nenašel," říká mladík.

Teď ještě musí uspět ve finálovém výběru. Do něho se probojovalo třicet studentů. Vítěz dostane stipendium od Nadace Zdeňka Bakaly, která mimo jiné podporuje talentované jednotlivce při studiu v zahraničí.

Finančník Zdeněk Bakala svoji nadaci založil v roce 2007. Bakala ovládá i vydavatelství Economia, pod které patří Hospodářské noviny a IHNED.cz.

Jakou školu a obor byste rád studoval?

Mým hlavním zájmem je matematika a fyzika. Žádám o stipendium na studium v Cambridge, kde chci studovat obor přírodní vědy. Na Cambridge je to velmi široký obor, který pojímá vědy o přírodě, matematiku, fyziku. V rámci mezioborových předmětů bych rád studoval psychologii.

Proč právě psychologii? To je spíš humanitní obor...

My to automatiky řadíme mezi humanitní obory, ale myslím, že psychologie svým způsobem s fyzikou souvisí. Fyzika je touha pochopit svět, vesmír a jeho zákony. Psychologie zase zkoumá, jak funguje člověk – jeho mozek, proč se chováme tak, jak se chováme. Také jde o pochopení systému, ale ne toho, který nás obklopuje, ale toho, který je v nás.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.