Firma Neograph, v níž je Vladimír Sitta mladší obchodním ředitelem, dodávala Pražskému dopravnímu podniku (DPP) dvojnásobně předražené jízdenky, jejichž černý výnos v desítkách milionů korun končil podle zjištění Nadačního fondu proti korupci (NFPK) na účtech lobbisty a šedé eminence ODS Ivo Rittiga.

Přesto se Sitta mladší (firmu spoluvlastní i jeho stejnojmenný otec) rozhodl upozornit na korupční obchodování a starou nevýhodnou smlouvu nahradil jinou.

"Právě proto, že je do této kauzy zatažena polovina společnosti mého otce, je nezbytné na to upozornit," uvedl Sitta mladší v online rozhovoru se čtenáři IHNED.cz.

Nedávno jste již předplatné aktivoval

Je nám líto, ale nabídku na váš účet v tomto případě nemůžete uplatnit.

Pokračovat na článek

Tento článek pro vás někdo odemknul

Obvykle jsou naše články jen pro předplatitele. Dejte nám na sebe e-mail a staňte se na týden zdarma předplatitelem HN+ i vy!

Navíc pro vás chystáme pravidelný výběr nejlepších článků a pohled do backstage Hospodářských novin.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet.

Děkujeme, teď už si užijte váš článek zdarma

Na váš e-mail jsme odeslali bližší informace o vašem předplatném.

Od tohoto okamžiku můžete číst neomezeně HN+ na týden zdarma. Začít můžete s článkem, který pro vás někdo odemknul.

Na váš e-mail jsme odeslali informace k registraci.

V e-mailu máte odkaz k nastavení hesla a dokončení registrace. Je to jen pár kliků, po kterých můžete číst neomezeně HN+ na týden zdarma. Ale to klidně počká, zatím si můžete přečíst článek, který pro vás někdo odemknul.

Pokračovat na článek

"Museli jsme to udělat. Z dopravního podniku se vyváděly miliony korun. Za vším stála skupina, o které se dá říci, že byla zločinecká," řekl Sitta na úterním brífinku, na kterém NFPK v čele s členem správní rady fondu a bývalým šéfem civilní rozvědky Karlem Randákem detailně popsaly podezřelé finanční toky, na kterých díky zprostředkovatelské firmě sídlící v Karibiku profitoval Ivo Rittig. 

Představitelé fondu zároveň zdůraznili, že mají v ruce přesvědčivé důkazy o tom, jak se v DPP s penězi kupčilo.


Jaké důkazy Nadační fond proti korupci má? Jak se k nim dostal? Co stojí za zveřejněním kauzy? Proč se vše provalilo až nyní?

Obchodní ředitel firmy Neograph Vladimír Sitta mladší právě odpovídá

Online rozhovor

On-line rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
Jasan
...a co tomu říkal váš otec jako spolumajitel?
Dobrý den, To je otázka spíše na něj, ale obecně je rád, že se tato kauza řeší, a že dnes už bývalý předseda představenstva NEOGRAPHU, který zneužil své postavení, jasně ukázal, na které straně stojí, tj. že dává i nadále přednost zájmům svým a zájmům oné organizované zločinné skupiny, před zájmy NEOGRAPHU.
Vladimír Sitta
dívenka prostá
mužete mi, idijotce, někdo visvětlit cože se tu tak zavažneho, nedej bože snad trestniho stalo? Proč tu bolševici vikřikujou? Za odpověť děkuji.
Dobrý den, protože to nejde popsat v pár slovech, odkazuji Vás na záznam tiskové konference z Nadačního fondu proti korupci ze 6/12/2011(www.nfpk.cz). Nevím, co máte přesně na mysli těmi bolševiky. Já nejsem, ani jsem nikdy nebyl členem žádné politické strany.
Vladimír Sitta
skeptik
Nebojíte se, že vás někdou krouhne? Takhle si vyskakovat? Sou věci, kerý hlavou neprorazíte...
Dobrý den, Z taktických důvodů Vám nemohu samozřejmě prozradit podrobnosti, ale z pozice znalce pro potřeby Policie v oblasti padělků a z pozice klíčového svědka v této kauze, jsem pod oficiální i neoficiální ochranou speciálních složek. To platí i pro moji rodinu.
Vladimír Sitta
Mareček
Dobrý den, ty poslední měsíce musí být pro Vás náročné, stojí za Vámi někdo? Nebo jste se do toho vrhnul po hlavě sám?
Dobrý den, náročné byly zejména první měsíce, protože je pravda, že tato věc se táhne už půl roku, ale naopak ty poslední měsíce a zejména dny mě baví čím dál více, neboť světlo na konci tunelu je stále jasnější. Pravdou ale je, že kolem mě je tým velmi schopných lidí, jehož středobodem je mnou stále více obdivovaný můj osobní advokát, pan JUDr. et Ing. Martin KOHOUT a to nejen pro jeho profesní kvality, ale i osobní, neboť je resistentní vůči "nabídkám druhé strany"...
Vladimír Sitta
Pavel Novák
Dobrý den, myslíte si, že těchto "obchodech" nevěděl Václav Klaus, který se jasně postavil za oposmluvní partu ODSČSSD na Pražském magistrátu? Zároveň se chci zeptat, jestli si myslíte, že věci se opravdu začínají měnit, přestože Topolánek nabízel i vyhrožoval zároveň na kongresu ODS, podobně jako kdysi Václav Klaus, že se přece "nebudeme dělit na čisté a špinavé", když právě Topolánkova banda je symbolem systémových zlodějin posledních let?
Dobrý den, to je otázka spíš na pana Václava Klause. Podle mého názoru a mého vhledu "do zákulisí" jsem přesvědčen, že se věci opravdu mění. Za příklad si jen vezměte nedávný geniální tah pana primátora Doc.Svobody. O dalších změnách v souvislosti s mojí kauzou však nemohu ještě hovořit nahlas. Nechte se překvapit. V ČR totiž nebylo příliš zvykem pojmenovávat nahlas věci pravými jmény, tak to teď pár lidí zaskakuje.
Vladimír Sitta
jana
Dobrý den, vaše jednání v naší zkorumpované společnosti je skutečně hodno obdivu. Myslím, že většina (bohužel) by nenašla odvahu. Držím vám palce a přeji úspěch v podnikání.
Dobrý den, děkuji. Vaše lichotka je pro mě závazkem to dotáhnout až do konce, tj. k trestněprávní odpovědnosti konkrétních lidí. Mé podnikání je naštěstí relativně nezávislé na ČR, proto může být moje rétorika více otevřená. A to někomu může přirozeně vadit.
Vladimír Sitta
BD
Tohle nechápu, proč na to upozorňujete, když v tom jede vaše firma? dyť vy jste také odpovědní za ty provizie,vlastně spolupachatel.
Dobrý den, Právě proto, že je do této kauzy zatažena polovina společnosti mého otce, je nezbytné na to upozornit. A to jsme udělali už téměř před 2 lety podáním na ÚOKFK. Nemůžeme za to, že druhý 50% akcionář a dnes už bývalý předseda představenstva zneužil svého postavení k osobnímu prospěchu. Bohužel náš právní stát funguje tempem, jakým funguje.
Vladimír Sitta
Jan Zavozda
Vaz. pane Sitto , moc si vazim vasi statecnosti i uprimnosti . Jaky byl podil v teto kauze pana exreditele Martina Dvoraka ( po Praze se dlouhou dobu traduje , ze pozici Dvorak ziskal po spolecne dohode kmotru Janouska, Rittiga a Hrdlicky ) ?
Děkuji. Podíl Martina Dvořáka není nezanedbatelný. Hrál aktivní roli muže, který za DP rozhodoval a mimo jiné to byl i on, kdo podepsal 4! letou výpovědní lhůtu na dodávky jídzních dokladů mezi DP a NEOGRAPHEM, zastoupeným panem Janků. Je to manažerská blbost nebo spekulace, co myslíte...? A propos, tuto smlouvu mu k podpisu připravil pan Mgr. Stubley z AK Šachta... jeho dvorní poskytovatel právních služeb (a kolega pana Kmetě a Rittiga).
Vladimír Sitta
Ing. Janská A.
Moc dekujeme za odvahu , udelal jste pro demokracii v teto zemi vic nez vsichni magistratni politici v poslednich 2 letech dohromady . Budete se politicky angazovat Vy , panove Kraus , Bernard , Janecek ?? Radi bychom Vas volili !!
Milá paní inženýrko, děkuji i Vám. Platí, co jsem řekl, není to jen moje zásluha. Pokud vím, tak Protikorupční fond je a priori apolitický a to je dobře! Otázka vstupu do politky pak je spojená s nabídkou. Děkuji za podporu.
Vladimír Sitta
Pavel Novák
Přeji ještě jednou dobrý den, velmi by mne zajímalo, jestli jste proces s Cokeville Assett chápal vždy jako vydírání nebo jste to původně bral jako "standardní" obchodní případ?
To, že s Cokeville Assets není něco v pořádku, jsem pochopil až po čase a jakmile jsem sesbíral potřebné důkazy, předal jsem je v lednu 2010 na Policii (UOKFK). Od toho momentu jsem doufal v rychlý zásah Policie a snažil se na sebe příliš neupozorňovat.
Vladimír Sitta
JANJAN
Dobrý den, mám na vás otázku: Je pravda, že jste to byl vy kdo předal smlouvu mezi Cokeville a Neograph novinářům? To musel být odvážný čin....
Rád bych si takové zásluhy přivlastnil, ale bohužel takto to nebylo.
Vladimír Sitta
RP
Zvážil jste, dříve než jste vše zveřejnil míru svého ohrožení ?
Ohrožený jsem pokaždé, když vyjedu na české silnice :-)
Vladimír Sitta
anonym
Dobrý den,mám informace,že kradl Dvořák a prostřednictvím svého účetního si přikrádal jedříve pro Béma s Janouškem a později se "osamostatnil" a "odkloňoval" jen sám na sebe.To bylo v době té slavné Bémovy sms,kdy s návrhem na Dvořákovo odvolání za trest,kdy ji čirou náhodou jakoby omylem poslal Bém médiím,aby Dvořák dostal strach o své místečko.Myslíte si že tohoto "slavného" primáckého manažera dostanete do tepláků a prokážete i souvislost s Jananouškem?
Tereza
Pane Sitto, vždyť jste jako obchodní ředitel Neographu přece musel vědět, o jaký kšeft jde, když ho vyjednal váš tatínek, majitel resp. spolumajitel firmy. Tak proč o tom mluvíte až teď, po čtyřech letech? Váš plat šel přece taky ze zisku z jízdenek, předražených.
Toto je častá chyba. Můj otec v této věci NIKDY NIC nevyjednal a NENÍ NIKDE podepsaný. Ptejte se pana Janků. O detailech jsem už psal.
Vladimír Sitta
Alice Roubalová
Dnes jste tvrdil, že jste Policii předložil konkrétní důkazy již před dvěma roky - v lednu 2010. Podal jste tehdy trestní oznámení, které součásti Policie konkrétně? Je pravda, že máte nadstandardní vztahy s některými detektivy u Protikorupční policie, a to z titulu své činnosti znalce v kriminalistických oborech? S kým konkrétně jste v tomto útvaru propojen?
Karel73
Byl jste v létě 2011 k posuzování padělků Dopravním podnikem přizván jako soudní znalec nebo jako obchodní ředitel splečnosti Neograph? Bojíte se, že přijdete o licenci soudního znalce?
Na toto téma jsem velmi detailně odpověděl mému Krajskému soudu v Ústí nad Labem. Vyžádejte si moji odpověď tam, prosím. Už z povahy soudního znalectví je jasné, pokud jej chci provádět řádně a poctivě, že se posudkem nelze zavděčit všem. Vždy bude jedna strana nespokojená.
Vladimír Sitta
Martin H.
A kolik v te tiskarne bere pan reditel Sitta? To asi nerekne, co? Urcite se tam x let pakuje, ale kdyby pracoval za 20 tisic jako normalni lidi, tak by ty listky mohly bejt o dalsich 5 haliru levnejsi...
Pracujte od 6-20 hod vč. víkendů, studujte vysoké školy, buďte v něčem lepší než ti ostatní a uvidíte, že úspěch se nemůže nedostavit... A nebojte se. Na druhé straně, kdo nic nedělá, nic nezkazí...
Vladimír Sitta
Alice Roubalová
Je pravda, že jste z minulosti propojen s panem redaktorem Landou z pořadu Reportéři ČT?
To tedy netuším jak... Ale protože to je slušný člověk, tak by mi to nevadilo.
Vladimír Sitta
Petr Petrovský
Dobrý den p. Sitto. Kde je ta korupce? Pokud vám někdo externí radil s tím, jak získat zakázku, a vy jste mu slíbili provizi, když to dopadne, máte mu ji přece vyplácet.
Jde o to, že zprostředkování, za které NEOGRAPH vyplatil desíty milionů Kč pirátům z Karibiku na žádost pana Janků, není potvrzeno oběmi stranami tj. i Dopravním Podnikem! Kdo tedy co přesně komu zprostředkoval a co jsme si v Neographu za tyto peníze kupovali, když zakázka šla přímým zadáním BEZ VEŘEJNÉ SOUTĚŽE...?!
Vladimír Sitta
štourání
Věříte ještě polici po tom všem? Vyšetří se tady podle vás něgdy něco? Já moc ne, ale vy snad do toho máte větší vhled. Jinak dík za statečnost. Roman Jílek
Z osobní zkušenosti a na základě mé velmi dobré spolupráce s Národní centrálou penězokazectví (ÚOOZ), věřím jen a pouze právě jim a to nejen pro jejich vysoké profesní kvality, ale zejména osobní.
Vladimír Sitta
Hajkova
Nase firma mnoho let spolupracuje s DPP , ale korupce v poslednim roce se v DPP stala uz naprosto neudrzitelnou . Vsichni vi , ze pan Rittig vybira penize od vetsiny firem pro pana exreditele Dvoraka - nasledne pro ODS a pravnik M. Jansta zase pro exnamestka Brezinu - a potazmo CSSD. Proc si myslite , ze prave Vy tuhle straslivou korupci v DPP odstranite ?
Pokud víte o korupci, máte povinnost ji oznámit. A přesně to jsme udělali i my. Je na orgánech činných v trestním řízení, aby věc prošetřili. My už více udělat nemůžeme.
Vladimír Sitta
Marta
Jste obchodním ředitelem firmy, která provize na Panenské ostrovy posílala. Opravdu jste si s vaším otcem od roku 2008 mysleli, že plníte podmínku Martina Dvořáka a že Neograph nedostal od společnosti Cokeville Assets žádné protiplnění?
Dobrý den, Peníze na Panenské ostrovy posílal, jakož i všechny smlouvy podepsal dnes už bývalý předseda představenstva. Víte, na začátku jsme ani neměli moc důvodů proto zpochybňovat slova 50% akcionáře a předsedy představenstva. Jakmile se ale tyto důvody ukázaly, podal jsem já osobně za představenstvo podmět k prošetření spolu s důkazy na Protikorupční Policii (UOKFK) v lednu 2010.
Vladimír Sitta
karel73
Je pravda,že jste vydíral pana Janků? Je pravda,že jste si v září roku 2011 řekl o částku 40 milionů korun "z klobouku" a že to potvrdil i Váš otec? A že o tom existují zvukové záznamy?
Dobrý den, kdybych chtěl pana Janků vydírat letos v létě, proč bych už před 2 lety dával podnět k prošetření na UOKFK...? Důkazy nechť předloží pan Janků. Mimochodem, na všechny schůzky mě zval on, nikoli já jeho.
Vladimír Sitta
JANJAN
Dobrý den, v čem podle vás konkrétně spatřujete korupční jednání na straně pana Rittiga? jaké konkrétní informace máte Vy nebo NFPK o předraženosti jízdenek, nafty, náhradních dílů a případně dalších zakázek na DPP ve srovnání s dopravními podniky v jiných městech ČR?
Nováčková
Dobrý den, zajímalo by mě, kdo konkrétně a jak získal důvěrnou smlouvu mezi Rittigem a Cokevilem a bankovní dokumentaci firmy Cokevile? Byl jste to vy nebo pan Randák? Nebo někdo úplně jiný? Bylo to za peníze? Děkuji
Tuto otázku z taktických důvodů rád zodpovím až u soudu.
Vladimír Sitta
Tereza
Je pravda, jak se píše v novinách, že Váš otec sloužil s panem Janků a panem Kmetěm v komunistické rozvědce?
Je pravda, že se to píše, ale nevím, jestli je pravda, že je to pravda. Zeptejte se jich.
Vladimír Sitta
Josef Kos
Je pravda, že je Váš otec jako generální ředitel a místopředseda představenstva zodpovědný za řádné vedení účetnictví společnosti Neograph a podávání daňových přiznání zahrnujících provize vyplacené společnosti Cokeville?
Petr Žemle
Je pravda, že jste se v roce 2008 osobně podílel na nacenění zakázky včetně výše provize? Víte, že o tom existují písemné podklady?
V roce 2008 už byly z roku 2007 (panem Janků a panem Kmeťem) pevně stanoveny výše provize v konkrétních absolutních číslech. Tedy ještě před uzavřením smlouvy DP - NEOGRAPH! Jak je to možné...?! Můj mandát byl proto striktně vymezen (panem Janků) a to pouze na zajištění technických náležitostí a oznámení (panu Janků) VÝROBNÍ ceny. Finální prodejní cenu pro DP, tj. cenu vč. provize jsem neurčoval já, ani nikdo jiný v Neographu. V této věci se pan Janků vždy "musel poradit" s jeho "skupinou". Na to existuje řada písemné dokumentace, kterou jsem samozřejmě podstoupil Policii ČR.
Vladimír Sitta
Petr Žemle
Je pravda, že spory mezi panem Janků na jedné straně a Vámi a Vaším otcem na druhé straně vypukly proto, že jste si s Vaším otcem založili konkurenční firmu NANOGRAPH, která využívá zařízení a zaměstnance Neographu?
Toto pravda není, ale mnoho lidí by to tak rádo vidělo :-)
Vladimír Sitta
Pepa
Ministr Drábek a jeho pozdější náměstek ŠIška založili v roce 2009 společnost iDTAX, která byla postupem převedena pod společnost s anonymními akcionáři. Zcela "náhodou" má tato účtenková firma má program, který jako jediný porovná elektronické účtenky s informacemi z platební karty a zjistí jestli daná účtenka neobsahuje zakázané druhy zboží. Najednou stát má obrovskou potřebu ochránit státní kasu od vyžírků zneužívajících sociální dávky a jako na potvoru jako jediná do může zajistit iDTAX. Co si myslíte o této kauze, o níž zatím hlavní sdělovací prostředky mlčí?
David Dvořáček
Jak rozumíte časové souslednosti, že Ivo Rittig podle NFPK inkasoval peníze převážně v roce 2007, přičemž smlouva mezi NEOGRAPH a DPP byla uzavřena v lednu 2008 ? Jak vnímat fakt, že tři zásadní postavy aféry Janků nar.1959, Sitta nar.1957 a Kmeť nar.1957 mají společnou minulost na 52.odboru I.Správy SNB ? Čirá spekulace: Nemohlo se spíše jednat o tunel v Neographu: Kmeť+společník Janků proti společníku Sittovi ?
Petra
Dobry den, Dekuji za Vasi odvahu, ze jste si vse nenechal jen pro sebe. Preji Vam, at co nejdrive zase muzete klidne spat, protoze to urcite neni lehke obdobi. Bohuzel se domnivam, ze vysledek cele kauzy bude jako vystrizeny z Expozitury, a pokud se vec vubec dostane k soudu, "nezavisly" soud rozhodne o osvobozeni obvineneho. Nicmene Vy jste udelal vse, co jste mohl, a za to diky.
Děkuji i Vám. Věřte, že mé spaní je velmi dobré (a bezpečné...).
Vladimír Sitta
Josef Kos
Kdy konkrétně dostal Neograph první peníze za jízdenky od DPP? Kdy konkrétně poslal Neograph první provizi firmě Cokeville?
Všechny záležitosti kolem DPP, Cokeville Assets, AK ŠACHTA a proplácení provizních faktur výhradně VŽDY řešil, schvaloval a podepisoval bez projednání v představenstvu jen a pouze Jan Janků.
Vladimír Sitta
Nováčková
Ještě bych se chtěla zeptat jestli víte o tom, že smlouva jejíž úryvky byly prezentovány na tiskové konferenci NFPK se nevztahovala na ČR?
Nezapomeňte, že Cokeville Assets (Panenské ostrovy) má v ČR svoji přímou organizační složku. Shodou náhod na stejné adrese, jako je sídlo AK ŠACHTA a PARTNERS...
Vladimír Sitta
Tonda
Myslite , ze skutecne narusite organizovany zlocin v Praze pod patronatem Janouska , Jansty , Hrdlicky , Rittiga , Bema , Breziny , Hulinskeho , Richtera spol. ?
Rád bych k tomu alespoň přispěl... V tuto chvíli však patří největší poděkování právě panu primátorovi Doc. Svobodovi.
Vladimír Sitta
Jakub Kašpar
Dobrý den pane Sitto, nechci Vám psát žádný dotaz, spíše poděkovat, že existují lidé kteří mají odvahu vystoupit na ukázat prstem na nepravosti. Děkuji Vám za nás slušné lidi a držím palce ve vašem podnikání!
Děkuji. Udělám maximum, abych (nejen) Vás nezklamal i v budoucnu. Jen preventivně uvádím, že veškeré mé minulé, současné i budoucí kroky a vystupování v této věci, jsem vždy učinil bez nároků na jakýkoliv honorář či odměnu v jakékoliv jiné formě.
Vladimír Sitta
Nováčková
Opravdu je pravda, že jste s Vaším otcem pronikli do emailové schránka pana Janků a že to Váš otec písemně potvrdil Dopravnímu podniku?
Nevím o tom, že bych já, můj otec nebo kdokoliv jiný naboural emailovou schránku pana Janků - pokud myslíte jeho oficiální v Neographu. On má totiž podobných emailových adres více, které využíval právě pro soukromou komunikaci v rámci "neveřejných dohod" s jejich skupinou. Své tvrzení prosím prokažte.
Vladimír Sitta
MUDr. Kateřina Pavlíčková
Děkujeme , važíme si Vašeho těžkého boje proti korupci v podání pražských kmotrů .
Milá paní doktorko, děkuji za Vaše hezká slova. Určitě nepatří jen mě, ale i mému advokátovi JUDr.Kohoutovi, mému týmu a v neposlední řadě pak i Nadačnímu fondu proti korupci, jakož i všem slušným lidem, kterým není lhostejné, co se děje s jejich daněmi.
Vladimír Sitta
Jana Kaas
Velmi Vám děkuji, nemám slov. Obdivuji Vás a Vaše odvaha nechť je příkladem pro ostatní. Mám radost. :-D
Děkuji i Vám jménem všech okolo mě!
Vladimír Sitta
STANDA
V DPP VYDIRALI VETSINU FIREM KRIMI DUA DVORAK - RITTIG (ODS ) a BREZINA - JANSTA (CSSD ). VERITE SVOBODOVI , ZE TO CHCE SKUTECNE ZMENIT !?
Ano, pan doc.Svoboda má moji plnou občanskou podporu a důvěru.
Vladimír Sitta
Nikola Stránská
Promiňte, ale musím se zeptat, v čem vidíte v tom případě korupci. Pan Janků, pan Kmeť i pan Šťika (z Dopravního podniku) shodně potvrzují přínos pana Kmetě k tomuto obchodnímu případu. Zprostředkovatel přece pracoval pro Neograph, nikoliv pro Dopravní podnik. Tak co má Dopravní podnik pořád potvrzovat?
Pavel M.
Dobry den, nerozumim postupu NFPK se zverejnovanim jeste pred jakymkoliv oficialnim vysetrovanim natoz pak vynesenim rozsudku, ani ne tak pro "nestandardnost" takoveho postupu jako spis pro snadnou napadnutelnost ze strany pana Rittiga (presumpce neviny, sireni pomluvy). Navic je to sileny vabank, budou-li nektere zverejnovane skutecnosti chybne, ma NFPK hned v prvni kauze po reputaci, kdo je pak bude brat vazne...? Proc se to tedy deje?
Nikola Stránská
Dobrý den, když tvrdíte, že všechno zařizoval VŽDY jen a pouze pan Janků, jak můžete vědět, že ze strany pana Kmetě z Cokevillu nebylo poskytnuto plnění? Jak tedy můžete vědět, že jde o korupci?
Není ani tak důležité to, co si myslím nebo vím já, ale důležitý bude výsledek vyšetřování a rozsudek soudu. Počkejte si...
Vladimír Sitta
Nováčková
Dobrý den, Nepochopil jste mě, zeptám se tedy znovu. Dotaz zněl, zda Vám není divné, že obviňujete pana Rittiga, že dostával peníze od Cokevilu na základě smlouvy, ve které je výslovně napsáno, že spolupráce Rittiga a Cokevillu se netýká České republiky. Právě proto, že tady má organizační složku, tak asi pomoc pana Rittiga nepotřeboval, nemyslíte?
jakub valenta
Díky a držím palce!
Díky. Děkuji za rozhovor. Vladimír Sitta
Vladimír Sitta