V prvním kole přijímacích zkoušek uspělo 93,3 procenta deváťáků, což je podobný poměr jako loni i předloni. Výsledky se ale značně liší podle krajů. V Praze, kde je každoročně nejtěžší se na školy dostat, se může radovat o dost méně žáků. Ještě těžší to měli zájemci o víceletá gymnázia. V případě těch osmiletých uspělo jen 48 procent přihlášených, u šestiletých 36 procent. V obou případech ale jde o mírný meziroční nárůst.

HN přinášejí výsledky podle jednotlivých škol a ukazují, kolik bodů bylo potřeba na přijetí letos, loni, i předloni.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Rozklikávací grafika, kolik bodů bylo potřeba k přijetí na jednotlivé školy letos, loni i předloni.
  • Jaké jsou průměrné výsledky podle krajů.
  • Jak výsledky hodnotí ministr školství Robert Plaga.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se