Policie kvůli sobotní potyčce na Staroměstském náměstí v Praze začala prověřovat čtyři cizince. Podezírá je z několika trestných činů. Policisté zadrželi čtveřici na pražském letišti, uvedli v pondělí na sociální síti X. Podle dřívějších informací médií v centru metropole napadli rusky mluvící lidé dobrovolníky vybírající peníze na pomoc Ukrajině.

Video incidentu, které natočil jeden z dobrovolníků, se v neděli objevilo na X. Upozornily na to servery Novinky.cz a Seznam Zprávy. Cizinci podle nich napadli skupinku u stánku organizace Prague Maidan, která pomáhá Ukrajině. Policie se začala případem o víkendu zabývat.

Podle Novinek na sebe účastníci konfliktu křičeli rusky a ukrajinsky. Jeden z lidí pak německy tvrdil, že je Němec. Účastníci se také bili deštníkem.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist