Zdálo se, že protestující lékaři mají dobojováno. Ministerstvo zdravotnictví po protestech stáhlo svůj návrh na navýšení přesčasů pro zdravotníky. Premiér Petr Fiala (ODS) pak slíbil vyhovět i dalšímu požadavku lékařů na zvýšení platů. V posledních kolech vyjednávání ale přišel prezident České lékařské komory Milan Kubek s dalším požadavkem – aby měli lékaři výsluhy podobně jako policisté nebo členové armády. Svůj nesouhlas se rozhodl veřejně vyjádřit pneumolog Michal Šotola, který nyní proti Kubkovi připravuje petici a hledá pro ni podporu mezi lékaři.

„Celá ta situace může popudit nezanedbatelnou část společnosti proti zdravotníkům. Vyznění protestu může být takové, že dostali přidáno, a není jim to dost. Je třeba řešit spoustu jiných věcí,“ říká v rozhovoru s HN Šotola, který je primářem I. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí v pražské Všeobecné fakultní nemocnici.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.