Funkci předsedkyně vládní TOP 09 obhájila na sobotním sněmu strany v Praze šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Ve volbě neměla protikandidáta, získala 142 hlasů ze 177. Stranu by tak měla vést do příštích sněmovních voleb za dva roky. Delegátům poděkovala za podporu a slíbila, že bude „makat“ na tom, aby strana byla vidět a plnila své sliby.

Pekarová Adamová vede TOP 09 od roku 2019, čtyři roky předtím byla nejdříve řadovou a následně první místopředsedkyní strany. Pozici v TOP 09 naposledy obhájila před dvěma lety mezi sněmovními volbami a jmenováním současné vlády, kterou tvoří koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Starostové s Piráty.

Sněmovnu vede Pekarová Adamová od roku 2021, kdy jako jediná z lídrů koaličních stran nezasedla ve vládě. TOP 09 v kabinetu Petra Fialy (ODS) zastupují vicepremiér a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová.

Ve volbě předsedy porazila Pekarová Adamová v listopadu 2019 senátora Tomáše Czernina, když získala 96 hlasů, Czernin o 15 méně. V listopadu 2021 ji celostátní sněm TOP 09 potvrdil ve funkci na další dva roky, neměla protikandidáta a ve volbě získala 163 ze 176 hlasů.

Politička dříve pracovala v obchodním oddělení telekomunikačního operátora T-Mobile, mezi roky 2008 a 2010 působila v personální a vzdělávací agentuře. Jako dobrovolnice pomáhala v dětských domovech v Arménii a Maroku, pracovala s postiženými lidmi v Srbsku a spoluorganizuje dětské tábory a akce pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí v Česku. Do TOP 09 vstoupila v roce 2009 krátce po jejím vzniku, předtím se politicky neangažovala.

Novým prvním místopředsedou TOP 09 se pak vicepremiér a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Od delegátů získal 167 hlasů ze 177, protikandidáta neměl. Nahradil místopředsedu Senátu Tomáše Czernina, který byl prvním místopředsedou TOP 09 poslední čtyři roky a dnes funkci neobhajoval.

V dalším hlasování pak delegáti hned v prvním kole zvolili zbývající trojici řadových místopředsedů. Zůstává mezi nimi poslanec Michal Kučera, z funkce prvního místopředsedy do pozice řadového se přesunul senátor Tomáš Czernin, nejužší vedení TOP 09 pak nově doplnil poslanec Matěj Ondřej Havel. V opakované volbě sestavu doplnila poslankyně Martina Ochodnická.