Když sundáte otrokovi pouta, tak on ještě nezačne myslet jako rovnocenný. „A my to máme pořád v sobě,“ říká herečka Eva Holubová k tomu, jak někteří Češi více než třicet let od sametové revoluce vnímají demokracii. Podle ní nezklamal demokratický systém jako takový, ale zklamali sami lidé, kteří v něm žijí. „Nepodařilo se nám změnit mozky,“ popisuje v rozhovoru se Světlanou Witowskou.

Holubová otevřeně mluví o tom, že mnohem ostřejší reakce od lidí dostává, pokud se vyjádří na konto politiků, než když třeba veřejně přiznala, že bojuje s depresemi a alkoholem. Popisuje také, že ve složité životní situaci jí nejvíce pomohla nejen rodina, ale i odborná pomoc.

„Když máte odborníka, najednou vlastně zjistíte, že to není vaše charakterová vada, ale že se to lidem stává a že se z toho lze dostat,“ říká Holubová, která na téma duševního zdraví dokonce pořádá se svou dcerou besedy s názvem Psychohrátky.

Holubová, která začala být v posledních letech velmi aktivní na sociálních sítích, má dnes na Instagramu stovky tisíc fanoušků. Jak si vysvětluje takovou popularitu? Herečka věří, že lidi baví, jak se jim snaží dodávat sílu a motivuje je, aby si drželi „koutky nahoru“. „Byla jsem docela přebornice na nešťastný lásky a na průsery. Ale vždycky jsem si říkala – prohraná bitva není prohraná válka. A život mě baví i s těmi průšvihy,“ popisuje svůj přístup.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.