Na konferenci Klíč komunikace na Pražském hradě vystoupila minulý čtvrtek vedoucí prezidentské kanceláře (KPR) Jana Vohralíková bez honoráře, mluvila o důležitosti komunikace ve státní správě. ČTK to sdělil odbor komunikace Hradu. Média před konáním konference upozornila na to, že Podnikatelský klub Empiria 21 si pronajal Rudolfovu galerii a Širokou chodbu za 225 tisíc korun bez DPH.

Podle Lidových novin byl pronájem účtován se zvýhodněnou cenou. Cena pronájmu vychází z dosud platných pravidel, jde o běžnou cenu určenou pro konference, nikoli zvýhodněnou, reagoval odbor. Lidové noviny pak přišly tento čtvrtek s informací, že šlo o cenu na úrovni nákladů.

„Cena pronájmu i výběr pořadatelů a akcí na Pražském hradě vychází z dosud platných pravidel. Avizovali jsme, že pracovní skupiny složené z odborníků tato pravidla posoudí a od Nového roku změní. Na této úpravě se pracuje. Pronájem pro tuto konferenci nebyl za zvýhodněnou cenu, ale za běžnou cenu určenou pro konference,“ poznamenal odbor komunikace Hradu.

Deníky Právo a Lidové noviny a televize CNN Prima News také uvedly, že konferenci spolupořádala Asociace vyjednavačů, jejíž zakládající členkou je podle nich Vohralíková. Hrad to popřel. „Vedoucí KPR Jana Vohralíková není zakládací členkou Asociace vyjednávačů. Svým projevem podpoří akci zaměřenou na komunikaci, které se věnovala i na předchozích pozicích,“ poznamenal odbor. Vohralíková vystoupila v dopoledním bloku s půlhodinovou přednáškou na téma vyjednávání v nejvyšších patrech.

Právo i Lidové noviny poukazovaly také na ceny vstupenek na konferenci, které se podle médií pohybovaly v rozmezí 17 tisíc až 228 tisíc korun. Na webu asociace byly k zakoupení vstupenky za 17 190, 23 264, 29 734 a 49 283 korun bez DPH. Kategorie se lišily například blízkostí sedadla u pódia, byznysmeni, kteří si připlatili, mohli například absolvovat osobní trénink.

Na webu nebyla k dispozici vstupenka VIP Diamond za 228 tisíc korun. V ceně podle médií byla i vstupenka na dvoudenní konferenci v Curychu s dopravou soukromým letadlem. Akce se podle webu Novinky.cz uskutečnila ale už před samotnou konferencí.

„Cena vstupného na akce je zodpovědností pořadatelů. Výtěžek z nejdražších vstupenek, které zahrnují i několikadenní program mimo Českou republiku, pořadatelům umožňuje na konferenci pozvat děti z dětských domovů,“ reagoval odbor komunikace Hradu.

„Hlavním cílem konference Klíč komunikace je podpořit povědomí o významu komunikace a vyjednávání v různých oblastech lidského života. Akce tak podporuje snahu otevřít Pražský hrad nejen veřejnosti, ale i kulturním, společenským a vzdělávacím aktivitám,“ uvedl odbor.

Mezi řečníky konference na Pražském hradě byli kromě Vohralíkové například Joe Navarro, bývalý agent amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), prezident Asociace vyjednavačů Radim Pařík nebo Anne-Maartje Oudová, zakladatelka The Behaviour Company se sídlem v Amsterdamu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist