Policie v úterý zasahovala na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) v trestním řízení, které se týká dotací, a zadržela několik lidí. Kriminalisté zatím nikoho neobvinili. ČTK to řekl Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje. Kriminalisté podle informací ČTK byli v hlavní budově MPO, nikoli v Agentuře pro podnikání a inovace, jak informovaly některé servery.

Cimbala upozornil, že nejde o zahájení trestního řízení. „Jedná se o věc, kde trestní řízení už probíhá,“ řekl. „Zatím žádné informace, že by byl někdo obviněn, nemám. Mám informace, že několik osob bylo zadrženo,“ dodal.

Zásah potvrdilo MPO. „Od dnešního dopoledne poskytujeme součinnost příslušníkům Policie ČR, kteří v našich prostorách provádějí úkony trestního řízení. Podle předběžných informací jde o dotační výzvy z let 2016–2018. Bližší detaily v tuto chvíli poskytovat nemůžeme,“ uvedlo MPO na sociální síti X. Ministerstvo tehdy vedli ministři za ČSSD a ANO.

Zásah vedla Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). „Provádíme úkony trestního řízení,“ řekla ČTK za NCOZ před 15:00 Barbora Kudláčková. Bližší informace útvar poskytovat nebude, doplnila.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist