Od jara 2021 mapoval fotograf Libor Fojtík s reportérem Martinem Bibenem v sérii reportáží proměnu života lidí bydlících podél hranice, která vznikla po rozpadu Československa 1. ledna 1993. Přinesli aktuální portréty míst, o kterých nebylo dlouho jasné, do které z nově vzniklých republik mají patřit, a politici obou zemí se o ně přeli. Vykreslili příběhy lidí i celých obcí, kterým rozdělení státu před 30 lety zasáhlo do osudů nebo je proměnilo. Řada fotoreportáží zachytila i místní folklor a přetrvávající tradice.

Seriál nazvaný Made in Czech-o-Slovakia doplnila i řada textů, které se věnovaly ekonomice, byznysu a budoucnosti obou zemí. Nyní ho připomene výstava fotografií ČS hranice. 

Výstavu si můžete osobně prohlédnout od úterý 30. května v prostorách před redakcí vydavatelství Economia v pražském Karlíně.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist