Hádky mezi ministerstvy dopravy a životního prostředí o celoroční splavnění Labe k hranici s Německem a vybudování jezu u Děčína měla utlumit úterní schůzka. Na odsouvaném setkání si sedli na protilehlé strany stolu náměstci obou ministrů, klíčoví úředníci a experti obou stran. Jejich názory se ale nesblížily.
Ministerstvo dopravy trvá na stavbě jezu a pro záchranu vzácných náplavů dál prosazuje nezvyklou metodu, která spočívá v jejich částečném přemístění bagry. Analýza, kterou argumentuje, je ale podle ministerstva životního prostředí neodborná. Splavnění řeky, které by mohlo snížit množství kamionů na silnicích, podle ministerstva i ekologů zničí cennou květenu a živočichy. Jediným výsledkem setkání je tak zatím dohoda, že se experti obou stran sejdou znovu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




