Dobrý den, zdravíme všechny fanoušky verbálních zápasů v bahně a mizerné české politiky! V aréně TV Nova se odehrál finálový souboj play-off letošního prezidentského klání mezi Andrejem Babišem a Petrem Pavlem.

Byli jsme zvědaví, zda bude úspěšnější tradiční kamikaze styl Andreje Babiše, ve kterém se ve virtuózní jednotě snoubí podpásovky s okopáváním kotníků, nebo osvědčená úsporně sarkastická defenziva Petra Pavla. 

A zajímalo nás samozřejmě i to, jak se rozhodčí Rey Koranteng vyrovná s donutilovskou taktikou „Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci odpovím“ aplikovanou v předcházejících kolech hráčem Babišem. 

Jak to dopadlo? Mrkněte! Debatu on-line glosovali Ondřej Leinert a Petr Honzejk. Docela si to užili a doufají, že ani vy u toho zpětně neusnete! 

On-line reportáž

Vypnout obnovování
21:59
No, ale ještě přece jen něco

Honzejk: Nebo vlastně radši nic. Pokud vás zajímá můj pohled na to, jak probíhala kampaň a co z toho vyplývá pro prezidentskou volbu, mrkněte na poslední stranu pátečních Hospodářek. Děkuju a ať to dobře dopadne!    

21:42
Xanax a dobrou. Zítra šťastnou ruku

Leinert: Chtěl bych o této debatě ztratit dobré slovo, ale při nejlepší vůli mě nic nenapadá. Jo, kandidáti dodrželi, co slíbili, byli na sebe hodní. Neskákali si do řeči. Zatímco včera na Primě vypadali jako na speedu, nebo jiné zakázané substanci, dneska se podával xanax. Ten je legální. Je to pozitivum? Asi jo. Jinak nevím. Snad jenom, že venku prší. U toho se dobře spí. Tak si všichni odpočiňme a zítra šťastnou ruku! Dobrou noc.

21:36
Tak dobrou

Honzejk: Paní Monika Babišová na závěr vnesla do debaty TV Nova poetiku seriálu Most. Díky a dobrou noc.   

21:33
Hurá do mixzóny, pusťte si zítra Rozhlas

Leinert: Spěje to ke konci. Štáb TV Nova nás zve do mixzóny. Aspoň se projdeme. Nějaký gól v 90. minutě nečekám, oba hráči i rozhodčí Koranteng se zjevně už na začátku dohodli, že dnes to bude ta bezgólová plichta. Jestli si nebohý volič řekl, že se rozhodne podle dnešní debaty, nezbude mu než si zítra v jednu v poledne ještě pustit finální duel obou kandidátů v Českém rozhlasu. Anebo včerejší derby na ostří nože na Primě. Ta to Nově nandala. Řízek ani koláče to nespravily, sorry jako.

21:27
Intimní život Babiše a Pavla? Nejspíš to vyjde nastejno

Leinert: Teď to teprve dostává grády! Koranteng anoncuje pikantní dotazy z intimního života kandidátů. Je to jízda. Jaké jsou vaše největší hodnoty, pane Babiši? - Rodina. - Pane Pavle? - Souhlasím. - Jaký byl nejdůležitější okamžik vašeho života, pane Pavle? - Narození dětí. - Pane Babiši? - Souhlasím.

21:26
Jak Babiš hovořil s TGM

Honzejk: Tak popojedem. Literatura. Pavel říká, že ho formoval autor E. M. Remarque. O. K., gymnaziální četba, snad to není jen z té polodebilní adaptace na Netflixu. Babiš říká, že četl Foglara. A taky Hovory s TGM. Což je teda docela legrace, protože když se ho na knihy Karla Čapka ptali žáci, tak netušil, že by nějaké Hovory napsal. Pravda v každém případě někdy vítězí.

21:20
Babiš chce radit Fialovi: zdarma a rád

Leinert: "Já využiju toho, že máte dobrou náladu, pane Babiši," využívá Koranteng atmosféry přátelského utkání k tomu, aby položil další z dotazů, který jsem během pár vteřin bohužel zapomněl. Za zaznamenáníhodný moment dala by se v posledních minutách pokládat Babišova nabídka, že by chtěl Fialově vládě radit: "zdarma a rád". Nakonec ještě bude "vládním kandidátem" i ten Babiš, jak to tvrdí šéf SPD Okamura.

21:19
Takže jeden žebříček

Honzejk: Pořadí debat zatím vidím takto:

1. Prima - Terezie Tománková proměněná ve Valkýru
2. ČT - Zjevení Babiše, který se stal "mužem, který přišel" 
3. Novinky - předposlední pokus Babiše něco předvést
4. Regionální Deník - dobrý standard
5. Nova - vůbec nevím 

21:13
Zlatý Ámos pro Davida Marka

Honzejk: Petr Pavel používá ekonomické termíny, které neměl ještě před měsícem asi ani v pasivní slovní zásobě. Opakuji, že hodlám nominovat jeho ekonomického poradce Davida Marka na titul Zlatý Ámos! 

21:08
Babiš už taky chrchle

Honzejk: "No! Jo! Já vím věci, které nemůžu sdělit! My bysme mohli sehrát tu roli. My jsme hrdý český národ! Jo!" Jako dobrý, ale i Babiš už začíná chrchlat. Začíná mě připadat, že pocit upracovaného příměří vyplývá z toho, že se oba kandidáti během nesčetných debat vzájemně nakazili nějakým elkvirem.