Ve kterých koutech republiky si voliči přejí mít na Pražském hradě Petra Pavla a ve kterých Andreje Babiše? Kolik procent hlasů získali kandidáti na prezidenta v jednotlivých obcích, okresech a krajích? To zjistíte v následující infografice. Můžete si v ní zvýraznit obec, která vás zajímá. Zároveň můžete filtrovat jednotlivé kraje či okresy.

Plošky obcí, okresů a krajů jsou obarveny podle vítězného prezidentského kandidáta. Petr Pavel má modrou, tedy stejnou barvu, jako měl v předchozích prezidentských volbách Jiří Drahoš a ve volbách roku 2013 Karel Schwarzenberg. Andrej Babiš má barvu červenou, tedy stejnou jako v roce 2013 i 2018 prezident Miloš Zeman.

 

Následující mapa pak obsahuje údaje o výsledcích v jednotlivých volebních okrscích, tedy největší možný detail, který nabízejí data Českého statistického úřadu.

Jak dopadla první kola prezidentských voleb v letech 2018 a 2013, si můžete proklikat v následujících infografikách.

 

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.