Hraní hazardních her za svůj život vyzkoušelo okolo 80 procent Čechů – a pro drtivou většinu z nich jde jen o neškodnou formu pobavení. Konkrétně se pak riziko rozvoje problémového chování týká pouze tří procent lidí z celé populace.

Správně nastavená pravidla, samoregulace a předem dané limity podporují zodpovědné hraní a dávají hráči možnost kontroly nad vlastním chováním. Už více než rok funguje pod záštitou Institut pro regulaci hazardních her (IPRH) projekt Zodpovědné hraní, který se snaží vytvořit bezpečné hráčské prostředí a vzdělávat veřejnost o zásadách a nástrojích, které mohou při hraní online i v provozovnách hráči využít. Jeho hlavními partnery jsou zástupci největších sázkových kanceláří Fortuna, Chance, Sazka a Tipsport. 

Tiskovou konferenci k 1. výročí projektu Zodpovědné hraní IPRH pořádá v rámci Týdne zodpovědného hraní. Její účastníci zhodnotí dosavadní aktivity projektu a představí cíle na další rok. Konferenci můžete sledovat v úterý 8. listopadu 2022 od 14:00 hodin přímo v tomto článku.

Účastníci se blíže zaměří na tato témata:

● Co se v projektu událo za poslední rok – kolik lidí jsme oslovili, kde jsme pomohli a co se nám povedlo.

● Nástroj pro včasné rozpoznání problémových hráčů – jak detekce probíhá, kam jsme se posunuli a co nás čeká.

● Intervence – co se děje poté, co hráče najdeme, jak provozovatelé postupují a co je pro následnou komunikaci nejdůležitější.

● Odborná rada – kdo v ní zasedá a na čem pracují.

● Plány projektu pro příští období.

Účastníci konference:

● Mgr. Jan Řehola, Ph.D. – ředitel Institutu pro regulaci hazardních her

● PhDr. Ladislav Csémy – vedoucí Centra epidemiologického a klinického výzkumu závislostí v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ)

● Doc. MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D. – ředitel výzkumu ve Společnosti Podané ruce

● Petra Šebo – manažerka projektu Zodpovědné hraní